GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 08:47   Güncelleme : 11-10-2021 08:47

ELMALAR ÇÜRÜMEYECEK

Altınordu Belediyesi, yıllardır bahçelerde çürüyen elmaları ekonomiye kazandırarak, meyve suyunda da Ordu’yu marka yapmayı hedefliyor.

ELMALAR ÇÜRÜMEYECEK

Şehrin ağırlıklı olarak fındığa bağlı üretim kaynağını çeşitlendirmek amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Altınordu Belediyesi, yıllardır bahçelerde doğal ortamında çürümeye terk edilen bölgenin organik ve yerli üretimi elmaları ekonomiye kazandırmak üzere harekete geçti.

Projenin uygulanabilirliğini ölçmek amacıyla başlatılan ilk etapta Altınordu Belediyesi üreticilerden kilosu 50 kuruştan 20 tona yakın elma satın aldı. Altınordu Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün yürüttüğü proje ile tamamen doğal ortamda yetişen ve üreticiden satın alınan organik ürünler Atatürk Orman Çiftliği tesislerinde doğal elma suyuna dönüştürülecek.

Projeyi değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, "elbette şehirlerin bir marka değeri var. Ordumuz Altınordu’muz eşsiz doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerleriyle, insanıyla bir marka. Ancak şehirler günümüzde daha ziyade üretimiyle, üretimden gelen gücüyle ve kendilerine ait piyasada adından söz ettiren markalarıyla öne çıkmaktadır" dedi. Haber merkezi