GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 08:40   Güncelleme : 02-04-2021 08:40

ELEKTRİK KESİNTİLERİ BEZDİRDİ!

ELEKTRİK KESİNTİLERİ BEZDİRDİ!

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ) Ordu Perşembe Efirli Mahallesi'nde yaşayan vatandaşları sık sık yaptığı elektrik kesintisi ile bunalttı.

Ordu'nun sakin kalabilmiş sayfiye bölgesi olan Efirli'de geçen sene Nisan ayında başlayan ve sadece yılbaşından bu yana neredeyse tam gün 26 kez yapılan elektrik kesintisi, mahalledeki elektriğe bağımlı iş yapanları, sınavları olan üniversite öğrencilerini ve elektriğe bağlı tedavi gören hastalarla bakımı yapılan hasta yakınlarını zor duruma sokuyor.

Şikayetlerin iletildiği Yedaş' ın yetkilileri ise Efirli'deki tesis çalışmasından kaynaklanan elektrik kesintisinin aralıklarla süreceğini ve duyuru yaptıklarını belirtirlerken, ne zaman biteceğini ve neden bir türlü bitmediğini de açıklayamadıkları belirtildi.

Öte yandan son olarak dün gerçekleşen elektrik kesintisine ilişkin bir duyuru da yapılmadığı bildirildi.

Mahalle sakinleri, "Mahallemizde tesis değiştirecek bir şey yok. 'Tesis yenileme yapıyoruz' diyerek elektrik kesintisi yapılıyor. Tesis yenileme olarak direk değiştirmeleri gösterilerek yeterli yatırım yapılmamasından kaynaklanan ve devralınan yatırımlarında ihtiyacı karşılamadığından, düzenleme olarak  planlı veya bugün olduğu gibi plansız elektrik kesintisi yapıldığını ve ayrıca bundan da kazanç sağlandığını tahmin ediyoruz."  dediler. Ordu Hayat/Melike Anıl Hatipoğlu