GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 09:15   Güncelleme : 05-06-2021 09:15

EĞİTİM-İŞ'TEN SUÇ DUYURUSU!  

 EĞİTİM-İŞ'TEN SUÇ DUYURUSU!  

Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman ve üyeler, Ayasofya Camii'nde bir programda Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

'Camiye çevrildiği gün Diyanet İşleri Başkanı'nın büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmasının ardından bu kez bir başka imam, onun açtığı yoldan gitmiş ve aynı nankörlüğü sürdürmüştür' diyen Sayman, " Ayasofya'daki 29 Mayıs'taki hafızlık konulu programda Mustafa Demirkan adlı imamın ülkemizin kurucusu Atatürk'e lanet okuması toplumda adeta infial yaratmıştır." şeklinde konuştu.

"Kafanı çevirip aynaya bak"

'Atamıza hakaret edenlerin peşini bırakmayacağız' diyen Sayman, sözlerine şöyle devam etti; "Utanmaz imam, "Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir..." diyerek içindeki Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını kusmuş, buna da dini alet etmiştir. Bu cüretkarlıktan daha acı olan ise devletin başında bulunan Cumhurbaşkanı'nın küfürden farksız bu sözleri huşu içinde dinlemesidir. Atasına sevgisi ve vefası hiçbir zaman azalmayan Türk halkı, bu hakarete her mecradan tepki göstererek gerekli mesajı verse de Atatürk'ün aziz hatırasının ve Cumhuriyet'in her zaman koruyucusu olan Eğitim-İş olarak, elbet bize de iş düşmüştür. İmam Mustafa Demirkan, "Daha zalim ve kafir kim olabilir" sorusuna gerçekten bir yanıt arıyorsan, kafanı çevirip aynaya bakabilirsin. Yine de biz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izindeki eğitim neferlerinin oluşturduğu Eğitim-İş olarak, sana da sana bu hadsizlik için cesaret verenlere de sorduğun sorunun cevabına ulaşmanız için harekete geçtik. Bugün itibariyle hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu, istediğin cevapları alana kadar sürecin takipçisi olacağımızı, bu hadsizliğin peşini asla bırakmayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz!"

Sayman ve Eğitim-İş Ordu Şubesi üyeleri, Mustafa Demirkan hakkındaki suç duyurusu dilekçelerini Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına verdiler.

Haber merkezi