GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 08:30   Güncelleme : 30-09-2021 08:30

"DURUGÖL'DEKİ YERLEŞKE SATILMAYACAK"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kamuoyunun merak ettiği Durugöl'deki Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinin satışa çıkarılması, Botanik Park'ın ne olacağı, teleferik ve Belde Evler ile ilgili konuştu.

 

Katıldığı programda merak edilenleri açıklayan Başkan Güler, Belde Evler ile ilgili; "Kirazlimanı’ndaki yapılaşma ile ilgili kimin ne hakkı varsa vereceğiz. Tabiri caizse helalleşeceğiz. Orada yanlış başlayan bir iş vardı, onu düzelttik. Bu yanlış işten daire alan kim varsa onların paralarını geri ödeyeceğiz. Ayrıca firma ile de bu konuda görüşmelerimiz oldu. Şuan için en ufak bir sorun dahi söz konusu değil. Yani burada kimse mağdur olmayacak. Ödemeleri yapacağız. Sonraki dönemde bu alan sadece yeşil alan olarak kalacak. O yeşil alan Ordu’nun yeni yaşam alanı olacak." dedi.

"Satış yok, yeni proje var"

Durugöl'deki Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinin satılmayacağını aktaran Güler, sözlerine şöyle devam etti; "Durugöl alanın satışa çıkartılma gibi bir durum söz konusu değil. Sadece burayla ilgili bir karar alındı. Tıpkı kovboy filmlerinde olduğu gibi bir çubuğun ucuna bir şapka taktık. Kimin nerden ateş edeceğini gördük. Buranın satışı ile ilgili iddialar söz konusu değil. Bu alanda 3 tane yer var. Bu üç yerde şuan kullanılıyor. Boş olan yerle ilgili de bir proje hazırladık. Duruma göre bakacağız. Netice itibariyle biz ekip olarak ne yaptığını bilen ve ona göre adımını atan bir ekibiz. Yani burada en ufak bir sorun yok."

Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesinde bulunan Botanik Park arazisinde yapılacak çalışmalarla alanı cazibe merkezi haline getireceklerini dile getiren Başkan Güler, burayı rehabilitasyon merkezi olarak kullanacaklarını söyledi.

"Teleferik için 2 milyon TL yatırdık"

Son olarak teleferik konusuna da değinen Başkan Güler, "Teleferikte bakım normal şartlarda 2020 yılında yapılacaktı. Ancak pandemi nedeniyle gelmediler. Daha sonra geldiler, çalışmaları yaptılar ve bizlere verdikleri raporlarda kendi ekiplerimiz bazı arızalar gördü. Bu verilen rapor doğrultusunda teleferik daha düşük kapasitede ve daha düşük hızla çalışabilirdi. Ancak biz bunu uygun görmedik. Önemli olan halkımızın sağlığı ve güvenliği. Bu nedenle durdurma kararı aldık. Firma yetkilileri durdurduğumuzu bizden öğrendiler ve bize bu konuda hak verdiler. Biz onların projesindeki bizlere verdikleri raporu düzeltmiş olduk. Şuan siparişi verildi. 2 milyon TL de parasını yatırdık. Ödemeleri gerçekleştirdik. Kısa süre içinde çalışmaların başlamasını bekliyoruz. Ayrıca firma ile ilgili de hukuki süreç devam ediyor. Ayrıca Boztepe’ye çıkmak isteyen vatandaşlarımız için Teleferik alt istasyonun olduğu bölgede araçlarımız var. Onları ücretsiz bir şekilde Boztepe’ye çıkartıyoruz." dedi.

Haber merkezi