GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 21:00   Güncelleme : 28-03-2021 15:55

DR. HALİT ÜNAL’A VEFA

DR. HALİT ÜNAL’A VEFA

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren ilimizin başarılı doktorlarından Op. Dr. Halit Ünal’ın anısını yaşatmak için ömrünün son yıllarını verdiği Özel Ordu Umut Hastanesi’nde Gastroenteroloji Ünitesi’ne ismi verildi.

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanlarından olan Op. Dr. Halit Ünal, gelen çok cazip tekliflere rağmen 45 yıllık meslek hayatının tamamına yakınını Ordu’da hemşehrilerine sağlık hizmeti sunarak geçirdi.

Ordu’da çok riskli ve büyük operasyonlar yaptı, on binlerce insana şifa oldu, onlarca cerraha yardımcı oldu, öğretti. Onun sayesinde genç cerrahlar çekinmeden çok komplike vakaları aldılar, çünkü biliyorlardı ki zorlandıkları yerde Halit ağabeyleri yetişecek ve durumu düzeltecekti.

Seni unutmayacağız…

Bu nedenle arkasında büyük sevgi seli ve hizmet bıraktı Dr. Halit Ünal. Uzun yıllar hizmet verdiği Özel Ordu Umut Hastanesi yönetimi onu unutmadı ve Hastanenin Gastroenteroloji Ünitesi’ne ismini verdiler.

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada da, “Umut Hastanesi ailesi olarak değerli ve kıymetli doktorumuz Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanımız Op.Dr.Halit Ünal anısına...

Daima sevgi ve özlemle hatırlayacağız. Sizi unutmayacağız sevgili ve kıymetli Halit hocamız” mesajı paylaşıldı. Gözde Özgür/Ordu Hayat