GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-08-2021 21:30   Güncelleme : 01-08-2021 16:41

DOKA'DAN HİBE...

DOKA'DAN HİBE...

"Alfa Kuşağının Öğretmeni Olmak,21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlilikleri" Projesi eğitimleri başlıyor. Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü "Alfa Kuşağının Öğretmeni Olmak, 21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlilikleri" projesi ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)'ndan teknik destek projesi kategorisinde hibe almaya hak kazandı.Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Ordu Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Harun Göçer, proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Musa Gözüdik ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Vargeloğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarette "Alfa Kuşağının Öğretmeni Olmak, 21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlilikleri" projesi konusunda sohbette bulunuldu. Proje konusunda yapılan değerlendirmenin ardından Vargeloğlu ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Ordu Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Harun Göçer arasında proje sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan proje sözleşmesi ile Ordu ilinde görev yapan 60 Bilişim Teknolojileri öğretmenine 20'şerli gruplar halinde Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde ikişer gün Sanal Gerçeklik, İnovasyon, 3D Tasarım, Drone Eğitimi verileceği belirtildi. Bu eğitimler ile TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarına, TEKNOFEST, TÜBİTAK ve İHA gibi yarışmalara sunulan projelerin istenilen nitelikte olması, öğretmenlerin 21. yüzyıl yetkinlikleri konusunda farkındalığının artması amaçlanıyor.

Haber merkezi