GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 09:10   Güncelleme : 19-02-2021 09:10

DİNİME KÜFREDEN, MÜSLÜMAN OLSA!

DİNİME KÜFREDEN, MÜSLÜMAN OLSA!

 

Ordululara pandemi kurallarına uymadıkları gerekçesi ile “yazıklar olsun” diyen Ordu Tabip Odası eski Başkanı Dr. Özgür Enginyurt, bir gün sonra binlerce kişiyle yapılan AK Parti Ordu İl kongresine katıldı.

Ordu Tabip Odası eski Başkanı ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, AK Parti il kongresinden bir gün önce facebookda bulunan bir haber sitesinnden pandemi kurallarına hiçe saydıkları gerekçesi ile Ordululara ağır eleştiriler getirdi.

"Birinci de olursunuz"

Konuşmasında, "Sağlık Bakanlığının açıkladığı Covid-19 vakalarında Türkiye genelinde 3. sıraya çıktık. Biraz daha uğraşırsak birinci oluruz. Birinci olduğumuzda da sizi canı gönülden tebrik edeceğim" diyen Enginyurt, şunları söyledi;

"Covid vakaları Ordu’da olmaya başlayalı 1 yılı geçti. Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce, size durumun vehametini anlatmaya çalıştık. Başından beri hep şunu söyledik: Elimizdeki en güçlü silah ‘maske, mesafe ve hijyen’ dedik. Aşı çalışmaları var biliyorsunuz, devam ediyor. Ama bunların bir yıl içinde tamamlanabilmesi teknolojik olarak, dünya teknolojisi olarak çok mümkün değil.

Gerçekten yazıklar olsun

Maalesef akşamki veriler beni gerçekten çok üzdü. Sağlık çalışanlarının verdikleri tüm emeklerin boşa gittiğini, Ordu için söylüyorum üzülerek gördüm. Gerçekten yazıklar olsun tüm Ordululara. Malesef tüm emekleri boş harcadınız.

Pusette çocuğu ile belediye önünde gezen bayana rastladım. Hafta sonu hastaneye giderken bir trafik kazasına tanık oldum. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var biliyorsunuz ama trafik kazası yaşanabilecek kadar trafik vardı.

Orduluları bir kez daha tebrik ediyorum. Nasıl başardınız bilemiyorum ama biraz daha çabalarsınız birinci oluruz. Ve tüm emekler de boşa gitti zaten. Güvenlik güçleri bile sizleri uyarmaktan bıktı artık.

Zeka anlamında geriyiz

Mesafe olayını maalesef anlayamadınız. Bana ne olur ki denildi. Yine hafta sonu amcam beni aradı, ‘beni ziyarete gelmiyorsun’ dedi. Mesafeden bunları kastediyoruz. Birbirimizi görmememiz gerekiyor, yaklaşmamamız gerekiyor. Kendimde bir Ordulu olarak söylüyorum, zeka anlamında bunu anlayabilecek kapasitede değiliz.

O yüzden biz beceremedik. Diğer iller bunu becerdi. Ama biz şunu becerebiliriz, biraz daha yırtınırsak yakında Türkiye birincisi oluruz. Sizlere bu konuşmayı sitem amaçlı yapıyorum. Bu sitemimden dolayı kusura bakmayınız."

Akıl verip kongreye koştu

Enginyurt bir hekim olarak gerçekten yerinde bir konuya parmak bastı. Ancak bir gün sonra yaptıkları, tüm söylediklerini çürüttü.

Ordululara kalabalık yerlere girdikleri için "yazıklar olsun" , kuralları anlamadıkları için de "zeka özürlü" iması yapan Dr. Enginyurt, AK Parti'nin Recep Kara Spor Salonu'nda yapılan ve binlerce kişinin katıldığı kongrede görülünce tepki çekti.

Eşi ile birlikte kongre salonuna giden ve yaklaşık 4 saat o tıklım tıklım o salonda oturan Dr. Enginyurt, bir gün sonra da hastaneye hasta bakmaya gidince sosyal medyada alay konusu oldu. Haber merkezi