SPOR
Giriş Tarihi : 04-06-2021 23:58   Güncelleme : 04-06-2021 23:58

"DİNAMİK BİR TAKIM YAPACAĞIZ"

Fatsa Belediyespor'un başarılı teknik direktörü Niyazi Hüseyinoğlu, yeni sezon planlaması hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Genç çalıştırıcı, "Bu sezon biraz daha genç bir kadro kuracağız. Hedef yükselteceğiz. Yeni sezon öncesinde dinamik bir takım yapmak istiyoruz" dedi.

Son iki sezonda zor şartlarda takımı ligde tutan Hüseyinoğlu, iç transferde 10-12 oyuncuyla anlaşmaya varıp, dış transferde de takıma direkt katkı sunabilecek oyuncularla ilgilendiklerini söyledi.

"Görüşmelerimiz sürüyor"

Transfer görüşmelerinin start aldığını aktaran başarılı çalıştırıcı; "İç transfer görüşmelerimize başladık. Geçen sezonki kadromuzdan aşağı yukarı 7-8 tane oyuncuyu takımda tutmayı planlıyoruz. Bazı oyuncularla devam edeceğiz, bazılarıyla da yollarımızı ayıracağız. Ama iskeleti koruyacağız. Bu yüzden bildiğimiz ve takıma katkı vereceğini düşündüğümüz oyuncularla devam edeceğiz. Aşağı yukarı gençlerle beraber iç transferde 10-12 kişilik bir kadroyla devam edeceğiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. 2 oyuncuyla anlaşmaya vardık. Diğer oyuncular da imza atmak için bizden okey bekliyorlar" dedi.

"Play-Off'u zorlamak istiyoruz"

'Bu sezon biraz daha genç bir kadro kuracağız. Hedef yükselteceğiz. Yeni sezon öncesinde dinamik bir takım yapmak istiyoruz. O yüzden daha çok gençlere yöneleceğiz' diyen  Hüseyinoğlu, sözlerine şöyle devam etti; "

Bütçemiz aynı şekilde. Son iki sezondaki transfer bütçemiz neyse, yeni sezonda da o olacak. Yönetimimiz bu sezon için bizden fedakarlık yapmamızı istediler. Bir aksilik olmazsa bu sezon borcu bitirmeyi hedefliyoruz. Yönetimimiz, 12 milyon gibi bir borcun 10 milyonunu ödediler. Bir tık daha sıkmamız gerekiyor. Tabi bir taraftan sıkarken, bir taraftan da daha temkinli olup üst sıralarda yer almayı planlıyoruz. Biraz daha Play-Off'u zorlayacak bir kadro kurmaya çalışacağız. Bunu parayla yapamayacağız. Daha çok planlı ve düzenli çalışıp az hata yaparak bu işi başarmaya çalışacağız. Emin olduğumuz, takıma katkı verebilecek oyuncuları almaya çalışacağız. Yapabilirsek ne mutlu bize.

"Direkt katkı verecek oyuncuları alacağız"

Dış transfer listemiz hazır. Biz aylardır çalışıyoruz. Dış transferden gelip takıma direkt katkı sunabilecek oyuncuları belirledik. İzlediğimiz takip ettiğimiz oyuncular var. Paran olmayınca ne kadar takip edersen et oyuncuya gidip işi bitiremiyorsun. Oyuncularla konuşuyoruz. Fatsa Belediyespor'un düzgün bir kulüp olduğunu anlatıyoruz. Az verse bile parasını ödeyen bir kulüp olduğundan bahsediyoruz. İstikrarlı bir şekilde yönetim ve teknik kadronun devam etmesi de önemli. Oyuncular manevi yönden takımımızı tercih edebilirler. Elbette emeklerinin karşılıklarını maddi olarak da alacaklar. Bu arada listemizden kaçırdığımız oyuncular da olacaktır. Kafamızdaki oyuncuların % 60'ını kadromuza katarız."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)