GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 08:15   Güncelleme : 27-08-2021 08:15

DİLEK SAĞESEN’DEN ’EL İZİ’

DİLEK SAĞESEN’DEN ’EL İZİ’

 

Sanatçı Dilek Sağesen’in; Tolstoy’un; ’Duygu aktarımını başaran her eser sanat eseridir’ sözüyle davetini gerçekleştirdiği ’El İzi’ resim sergisi, OBBKT Fuaye Salonu’nda açıldı.

Çok sayıda sanatseverin katıldığı serginİn açılışını Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan ve Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, sanatçı Dilek Sağesen ile birlikte gerçekleştirdiler. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, “sanatın olduğu yerde çok şey söylenmez. Çünkü sanatın kendi konuşur zaten. Dilek hanımın ellerine sağlık. Gerçekten duygu yüklü çok güzel eserleri bizlere sunuyor“ dedi.

Aktif resim çalışmalarıma 2000’li yılların başında başlayan Dilek Saeğesen’in farklı atölyelerde ve şehirlerde katıldığı çalışmalardan elde ettiği teknik bilgilerin, kendi deyimiyle akademikleşmiş resim tekniğiyle değil de, yaşamı, sevgi ve coşkulu bir yaşamsallıkla yansıtan, öznel renk duyarlılığı taşıyan çalışmalarından oluşan resimlerini, önümüzdeki hafta sonuna kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Fuaye Salonu’nda gezebilirsiniz. Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat