GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 09:00   Güncelleme : 03-06-2021 09:00

DEZENFEKTE HAREKATI!

DEZENFEKTE HAREKATI!

Altınordu Belediyesi, kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında yüz yüze eğitime başlayacak olan okullarda ve uzun bir aradan sonra faaliyetlerine yeniden izin verilen kahvehanelerde yeni bir dezenfekte çalışması başlattı.

 

Pandemi boyunca şehir genelinde bulunan okullarda 849.893 metrekare alanı dezenfekte eden Belediye ekipleri Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla 1 Haziran itibariyle başlayan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabının ilk gününde okullarda yeniden dezenfekte çalışmalarına başladılar. Aynı zamanda 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan LGS sınavı öncesi okullarda Altınordu Belediye ekiplerince yapılan dezenfekte çalışmalarıyla öğrencilere steril bir ortam hazırlanıyor.

Kahvehaneler de dezenfekte ediliyor

Pandemi tedbirleri kapsamında uzun süre faaliyetlerine ara veren Kahvehanelerin de açıklanan Haziran ayı kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında faaliyetlerine yeniden izin verilmesiyle kahvehanelerde de ekipler hummalı bir dezenfekte çalışmasına başladılar. Salgın sürecinin hemen başında başlattığı dezenfekte çalışmaları kapsamında daha önce kahvehanelerde 13.541 metrekare, çay ocaklarında ise 3.733 metrekare alan dezenfektesi gerçekleştiren Altınordu Belediyesi ekipleri bu çalışmalarıyla hem vatandaşların sağlığının korunması hem de işletmelere bu süreçte katkı ve destek vermek amacıyla çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.

Öte yandan Altınordu belediyesinin hijyen seferberliği kapsamında toplum sağlığının korunması adına başlattığı dezenfekte çalışmaları her alanda kesintisiz sürüyor.

Haber merkezi