GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 08:23   Güncelleme : 12-11-2021 08:23

"DEVLETE MEYDAN OKUYORLAR"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Fatsa’daki siyanürlü altın madeninin mahkeme kararına rağmen 'işletmeye devam edeceğiz' açıklamasına Meclis’te söz alarak tepki gösterdi.

Fatsa'da yaklaşık 6 yıldan bu yana faaliyetlerine devam eden siyanürlü altın madeni ile ilgili, mahkeme kararı olmasına karşın işletmeye devam edeceklerini söyleyen firma yetkililerine mecliste sert bir tepki veren Adıgüzel, “Bu ne cüret?” diye sordu.

"Bu ne cüret?"

Fatsa’daki siyanürlü altın madeninin  bir an önce mühürlenmesi gerektiğini aktaran Adıgüzel, sözlerini şöyle devam ettirdi; "Fatsa'da altı yıldır faaliyette bulunan siyanürlü altın madeni hakkında Samsun Bölge İdare Mahkemesinin aldığı yürütmenin durdurulması kararı bölge halkı tarafından sevinçle karşılanmıştı. Firma ise mahkeme kararına rağmen faaliyetlerine devam edeceğini dün açıklamıştır. Bu ne cürettir! Bu, yargı makamına kafa tutmaktır; bu, devlete meydan okumaktır. Daha önce de alan açmak için yanındaki orman alanını yakmaktan çekinmeyen, alçaklıkta sınır tanımayan FETÖ iltisaklı bu şirket, alışkın olduğu üzere, bir kere daha millete kafa tutmaktadır. Hükümeti uyarıyorum, kolluk kuvvetlerini ve Ordu Valisini uyarıyorum: Behemehâl ve ivedilikle tespit yapılıp alan mühürlenmelidir, yargı kararı uygulanmalıdır yoksa yukarı tepede bundan sonra olacak olan her türlü olumsuz durumun sorumlusu sadece bu siyanür ve sülfürik asit çeteleri değil; buna yol veren, görmezden gelen hatta yardım eden yürütme bürokrasisi olacaktır."

Haber merkezi