GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 08:30   Güncelleme : 23-02-2021 08:30

"DEVA OLACAĞIZ"

DEVA Partisi Ordu Altınordu 1. Olağan İlçe Kongresi Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Kongreye tek liste giren Yavuz Savaşkan, ilçe başkanı seçildi.

Babacan'ın katılımıyla Altınordu ilçe kongresi yapıldı

 

Kongreye Genel Başkan Ali Babacan’ın yanı sıra DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları, Kurucular kurulu üyeleri, siyasi parti il ve ilçe örgütleri ile sivil toplum örgütleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

"Dert varsa, DEVA'sı da vardır"

 Açılış konuşmasını yapan Altınordu İlçe Başkanı Yavuz Savaşkan; "Kötü gidişata karşı susmadık, susamazdık. Kadrolarımız her geçen gün büyüyor. Bütün umutsuzluklara rağmen ülkemizde çözülemeyecek sorun yoktur. Dert varsa, DEVA'sı da vardır. Bundan sonra alanlara ineceğiz, yapacağımız toplantılarla halkımızın yanında olacağız. Gönül sofralarına oturup dertleriyle dertleneceğiz. Çalışacağız ve başaracağız." dedi.

"Yarınları başkasının insafına bırakmadık"

DEVA Partisi İl Başkanı Ercan Öktenay ise; "Değişimin yerelden başlayacağı bilinciyle elimizi taşın altına koyduk. Yarınları başkasının insafına bırakmadık. Ailemizin refahı için zamanımızı partimizi büyütmeye adadık. DEVA Partisinin hedefleri, ilkeleri ve değerleri; bizi Ordu, Altınordu ve diğer ilçelerde bir araya getirdi." diye konuştu.  

"Teşkilatlanmamız hazır"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da; "Partimiz kurulalı 1 yıl dahi olmadan Türkiye'nin dört bir köşesinde teşkilatlandık. Bugün kadar 43 ilimizde kongrelerimizi tamamladık.81 ilimizin tamamında il başkanlarımız, 550 ilçemizde ilçe başkanlarımız görevlerinin başında. Rekor sayılan bir hızla seçimlere girmek için gerekli teşkilatlanmayı yaptık." dedi.

"Köylüyü milletin efendisi yapacağız"

Babacan, sözlerine şöyle devam etti; "DEVA iktidarında bu verimli topraklardan fakirlik, işsizlik değil, bereket, refah ve bolluk akacak. Ekonomide dur kalk dönemlerini geride bırakıp verimlilik esasına göre bir büyüme modeline geçeceğiz. Türkiye'yi en hızlı şekilde refah ve gelir seviyesi yüksek ülkeler grubuna yükselteceğiz. Asgari gelir desteği uygulamasını getirerek, vatandaşlarımızı yatağa aç gitmekten, çöplerden yiyecek toplamaktan, ekmek kuyruklarında saatlerce beklemekten kurtaracağız. Günlerce siftah yapamayan ve ağır sorunlar altında beli bükülmüş olan esnaf ve sanatkarlarımızın işlerini büyütmesine sağlayacağız. Bir yandan ürettiği ürünün hakkını alamayan diğer taraftan artan girdi fiyatları nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan çiftçilerimizi, köylülerimizi yeniden bu milletin efendisi yapacağız. Fındıkta da sorunlar yaşandığını biliyoruz. Maliyetler döviz bazında almış başını gitmiş, satış fiyatı Türk Lirası olduğu için artamıyor. Arada sıkışan üreticimiz oluyor. Emeklilerimizi ve asgari ücretle çalışanlarımızı insanca bir refah düzeyine kavuşturacağız."

 

Yavuz Savaşkan başkanlığındaki DEVA Partisi Altınordu İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ender Bellikci, Nilgün Demirer, Şeyda Ertuğrul, Kazanfer Demir, Banu Çakar, Musa Öz, Sezgin Şaşmaz, Lütfi Ertuğrul, Emine Gündüz, Serkan Savaşkan, Yavuz Orhan, İhsan Topaloğlu, Yalçın Kaya Odabaş, Ceyhun Yılmaz, Sabri Can Savaşkan, Aynur Karaman, Hüseyin Albayrak, Tekin Tural, Bahadır Öney, M.Salim Memecan.

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Yılmaz Ülgü