GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 08:46   Güncelleme : 14-10-2021 08:46

DEV İŞBİRLİĞİ!

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası’nın konfederasyonlaşma süreci ile başlattığı güç birliği büyüyerek devam ediyor. TEÇ-SEN, Engelsiz Eğitim-Sen ile birleşme kararı aldı.

DEV İŞBİRLİĞİ!

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası(ENGELSİZ EĞİTİM-SEN) ile Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası(TEÇ-SEN) arasında başlayan güç birliği görüşmeleri sonuçlandı. Her iki sendika da sendikal örgütlenmenin önündeki tüm engeller kaldırılıncaya kadar birlikte hareket etme kararı aldı.

TEÇ-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel ve Engelsiz Eğitim-Sen Genel Başkanı Resul Partici ile genel merkez yöneticileri bir araya gelerek güç birliği için el sıkıştılar. Konuyla ilgili TEÇ-SEN Genel Merkezi tarafından şu açıklama yapıldı;

Sendikal örgütlenmenin önüne getirilen engeller kaldırılıncaya kadar ‘Eylemsel Birliktelik’, ‘Hukuksal Birliktelik’ ve ‘Örgütsel Birliktelik’ olmak üzere paydaşlarımızla birlikte tüm gücümüzle alanda, sahada ve masada olacağımızı kamuoyuna daha önce duyurmuştuk.

Yüzde 1 dayatmasına karşı yürüttüğümüz çalışmalardan biri olan örgütsel birliktelik adına yaptığımız girişimler sonucunda; ENGELSİZ EĞİTİM-SEN ile Sendikamız arasında ‘Birleşme/Katılma’ ile ilgili prensip anlaşmasına varılmıştır.

Dava bilinci, üyelere olan sorumluluk ve kamu çalışanlarının geleceğine umut veren yaklaşımlarından ötürü ENGELSİZ EĞİTİM-SEN yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.” Gözde Özgür/Ordu Hayat