SPOR
Giriş Tarihi : 12-10-2021 21:47   Güncelleme : 12-10-2021 21:47

DERECEYE GİRENLERDEN ZİYARET

DERECEYE GİRENLERDEN ZİYARET

Ordu’da yapılan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda derece yapan sporcular Deniz Uzun, Gökhan Taşpınar, Nur Doğru, Antrenör Yadigar Erkan Çömlek ve Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Yavuz Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret etti.

Şampiyonada 70 Kg’da Deniz Uzun Türkiye İkincisi, +100 Kg’da Gökhan Taşpınar Türkiye Üçüncüsü ve 48 Kg’da Nur Doğru Türkiye üçüncüsü olarak Ordu’ya önemli bir başarı kazandırdı.

"Güzel bir yarışma oldu"

Sporcuların başarılarını tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, ”Ordumuzda ilk defa Görme Engellilerde judonun tüm kategorilerinde güzel bir şampiyona oldu. Valimiz Tuncay Sonel, Ordu Ak Parti Milletvekilimiz Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, Görme Engelliler Spor Federasyon Başkanımız Hasan Sayyıdan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik’in de açılış törenine katılarak bizleri onurlandırdı. Gerçekten çok özel ve güzel bir yarışma oldu. Yine Paralimpik Oyunlarında Goalball branşında altın madalya kazanan milli takımımızın sporcusu Fatmagül Güler’in de açılışta yer alması renk kattı" dedi.

"Gururlandırıyor"

Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Yavuz ise; “Başından sonuna kadar bu işi üstlendiniz. En ufak detayına kadar düşünmüş olmanız salonun düzeninden sporcuların servis imkanına kadar tüm ayrıntılar dört dörtlüktü. Ordu’da düzenlenen bu şampiyona 1 ay geçmesine rağmen hala konuşuluyor olması bizleri gururlandırıyor. İnşallah bundan sonraki turnuvalarda da Ordu’da daha çok faaliyet yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Haber merkezi