GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 08:30   Güncelleme : 01-04-2021 08:30

DEMOKRAT PARTİ'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ              

DEMOKRAT PARTİ'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ              

Demokrat Parti Ordu İl ve Altınordu İlçe Başkanlığı binaları Genel Başkan Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un katılımıyla açıldı. 1. Altınordu Olağan Kongresinde ise seçime tek liste giren Ertuğrul Koç başkan seçildi.

Demokrat Parti, Ordu'da önemli günlerinden birini yaşadı. Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un partiye katılmasıyla hareketlenen DP'de dün Ordu İl ve Altınordu İlçe Başkanlığı binalarının açılışı gerçekleştirildi.

Genel Başkan Gültekin Uysal, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve partililerin kurdeleyi kesmesiyle açılış yapıldı.

"Bu millete söz verdik"

Enginyurt, sorunların Demokrat Parti ile çözüleceğini belirterek; "Bugün Ordu'da bir ateş yakıldı. Köprüler, barajlar yapan Demokrat Parti'nin ateşi Ordu'da yeniden yanmıştır. Gencimiz, işçimiz, emeklimiz geçim sıkıntısı yaşıyor. İnsanımız evine ekmek götüremediği için intihar ediyor. İşçi, emekli 2500 liraya evine ekmek götüremiyor. Ama birileri kuru ekmek buluyorlar ya diyor. Demokrat Parti, bunlara çözüm için geliyor. Bu millete söz verdik. Fındık üreticimizin, arıcımızın, balıkçımızın hakkını savunduk, savunmaya da devam ediyoruz. İnşallah ilk seçimde Demokrat Parti iktidar olacaktır. Çünkü yeter artık söz milletindir diyoruz. İşsiz, emekli kardeşimizi partimize davet ediyoruz. Demokrat Parti sağcı solcu ayrımı yapmayan bir parti" dedi.

"Gerçekleri konuşmaya devam edeceğiz"

Açılışta konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, milletin gerçek gündemini konuşmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi; "Demokrat Parti olarak insanımızın doğduğu topraklarda alın terinin karşılığını alabildiğsi, yarınına ümitle bakabildiği, anaların, babaların, evlatlarının hiç endişe duymadığı bir Türkiye hayalimiz var."


"Milletin gür sesi oldu"

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un her zaman fındık üreticisinin ve çiftinin hakkını savunduğunu aktaran Uysal, "Cemal Enginyurt Türkiye'de ne kadar can yakıcı mesele varsa bütün bu meselelerin kalbinden tutup Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu milletin hür ve gür sesi olmuştur." dedi.


Demokrat Parti Ordu İl ve Altınordu İlçe Başkanlığı binalarının açılışının ardından Atatürk Kültür Merkezi'ndeki 1. Altınordu Olağan Kongresine geçildi. Kurucu Başkan Ertuğrul Koç, seçime tek liste halinde girdi.

"Başaracağız"

Koç, 'Birlik olup üzerimizdeki karamsarlık örtüsünü kaldıracağız' diyerek; "Bu bilinçle teşkilatımızın her kademesiyle, gönlünü bizden yana koyan herkes ile gece gündüz çalışıp, sizlerin azim ve cesaretiyle, milletimizin desteğiyle, genel başkanımız Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt ile birlikte başaracağız." şeklinde konuştu.

Ertuğrul Koç'un Demokrat Parti Altınordu İlçe Başkanı seçildiği 1. Altınordu Olağan Kongresine Genel Başkan Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un yanı sıra eski devlet bakanı Muhammet Kelleci, DP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Uyanık, Bülent Şahinalp, Demokrat Parti Afyon İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, CHP İl Başkanı Atila Şahin, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, DP İl başkanları, Deva Partisi İl Başkanı Ercan Öktenay, Vatan Partisi İl Başkanı Osman Erdaş, Deva Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yavuz Savaşkan ve Demokrat Partililer katıldı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Yılmaz Ülgü