GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 08:25   Güncelleme : 19-02-2021 08:25

DEMİRYOLU YERİNE VİRÜS!

DEMİRYOLU YERİNE VİRÜS!

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel virüs vakalarının en yoğun olduğu Karadeniz illerinde kongreler yapan AKP’ye, Erdoğan’a ve Numan Kurtulmuş’a yüklendi. Kurtulmuşa Ordu milletvekili olurken söz verdiği 5 mega projeyi sordu.

AKP'nin kongre haritası ile Türkiye'nin korona haritasının bire bir örtüştüğünü belirten Milletvekili Adıgüzel, AKP Genel Başkanı Erdoğan Ordu'nun hiçbir sorununa değinmediği gibi hiçbir vaatte de bulunmadı. Lebaleb dedi gitti diyeceğim ama gelmedi ki gitsin. Uzaktan okudu. Vekili Kurtulmuş da Libya dedi, Kenya dedi, Ordu ilinden bihaber olduğunu inkâr etmedi. Ayrıca, gelecek yerel seçimde Gülyalı eksiği varmış onu tamamlayacakmış. Sen önce 5 yıl önce söz verdiğin 5 Mega Proje’nin 1’i bile ortada yok. Önce onları tamamla. Bölgenin yıllardır hayali olan Samsun-Sarp Demiryolu ise Ordu ve Giresun pas edilerek direkt Trabzon'a olacak şekilde havale edildi. Orduya Karadeniz Bölgesi Koronavirüs Panayırından kala kala virüs kaldı“ dedi.

“Şarlatanlar“

Ordulunun yol, su, elektrik çilesinin devam ettiğini söyleyen Adıgüzel, şu eleştirileri getirdi;

“Evde boş tencere, maması olmayan bebek, ay sonunu getiremeyen memur işçi emekli, kepenk kapatmış esnaf, gözden ırak arıcılar, don tutmuş fındık bahçeleri ile çiftçi kaldı. Sahilde bile -5 dereceleri gören ısı, iç kesimlerde -20'lere ulaşmışken bazı fındık şarlatanları hala daha çıkmış don fındığa iyi gelir diyor, ama bir yandan da bahçede lastik yakın diyor.

Meşaleleri bahçede yaksaydınız

Ordu'ya beş kuruş faydası olmamış Numan Kurtulmuş’u meşale ile karşılayanlar o meşaleleri bu don tehlikesinde fındık bahçesinde yaksalardı Ordu'ya daha fazla faydaları olurdu. Ama eninde sonunda Ordu halkı hırlıyla hırsızı, dostuyla düşmanı her geçen gün daha fazla anlıyor.“ Haber merkezi