GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 08:20   Güncelleme : 11-02-2021 08:20

DEMİREL’İN “FÖTR”Ü ENGİNYURT’TA

DEMİREL’İN “FÖTR”Ü ENGİNYURT’TA

 

 

Bir süre önce Demokrat Parti’ye geçen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, efsanevi liderleri Süleyman Demirel’in son şapkasını da başına geçirdi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demirel’in kendisine hediye edilen son şapkasını parti merkezinde kafasına takarak çektirdiği fotografı, şu sözlerle paylaştı: “Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman DEMİREL’in son şapkasını şahsımıza hediye eden Haydar MENGİ abime çok teşekkür ederim. Sağolsun varolsun.”

Mühürü de Ordu’da almıştı

1960 Döneminden 2020 yılına kadar Kenan Şensoy tarafından çelik kasada saklanan ve Aralık 2020’de ölümüyle 60 yıl sonra ortaya çıkan Demokrat Parti’ye ait mühür de Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri Muzaffer Şensoy tarafından derneklerini ziyaret eden Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a sunulmuştu.

Muzaffer Şensoy Milletvekili Cemal Enginyurt’a mührün oldukça etkileyici hikayesini de anlattı. Şensoy, 1960 yılında dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve yönetimine karşı yapılan askeri darbe gecesi Demokrat Parti Ordu İl Başkanlığı’nda kardeşi Kenan Şensoy ile oturan ve DP’den dört dönem de Ordu Milletvekilliği yapan Kemal Şensoy’un askerler tarafından gözaltına alınırken ‘mühür bir partinin namusudur’ diyerek mührü bir şekilde kardeşi Kenan Şensoy’a verdiğini ve geçen ay ölümüyle birlikte 60 yıl sonra çelik kasasından çıktığını yakınlarından öğrendiğini söyledi.

“Partinin namusuna sahip çıkmış”

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise “Kemal Şensoy bu mührü darbecilere vermeyerek, Demokrat Parti’nin namusuna sahip çıkmış” dedi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Ordu ziyaretinde mührü görmek isteyeceğini belirten Milletvekili Enginyurt, mührün müzede sergilenebilecek anlamlı bir miras olduğunu söyledi. Gözde Özgür/Ordu Hayat