GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 17:03   Güncelleme : 02-04-2021 17:03

DAYILI HALKI, SULARINA DOKUNULMASINI İSTEMİYOR!

DAYILI HALKI, SULARINA DOKUNULMASINI İSTEMİYOR!

Mesudiye’nin Dayılı Mahallesi'nde içme suyu üzerinden yapılan projeye köylünün tepkisi büyük. Ordu Büyükşehir Belediyesi su paketleme tesisi projesine Dayılı Mahallesi halkı tepki gösteriyor.

Mahalle muhtarı Selahattin Dolu ve köy halkı yetkili makamlara itirazlarını gerçekleştirmelerine rağmen halen bir sonuç almış değiller.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk parti yönetimi ve Mesudiye ilçe başkanı Hamit genç ile birlikte konuya ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Dayılı köyünü ziyaret ettiler. İncelemelerde bulunan Ekrem Şentürk halkın haklı mücadelesine destek olacaklarını belirterek açıklamalarda bulundu “Her gün olduğu gibi bugünde halkımızın yanında olmamız gereği olarak Mesudiye ilçemizin Dayılı köyündeydik. Köy muhtarı ile birlikte dayılı köyünün içme suyu olarak kullandıkları pınarlarının ellerinden alınması hamlesine karşı dertlerini dinledik. Haklı olduklarını gördük. Bu hususta Dayılı köyü halkının yanında olacağımızın herkesçe bilinmesini isteriz. Kırsalda üreten devlete ve millete maliyet getirmeden geçimlerini sağlayan Dayılı köyü sakinlerini tebrik ediyorum. Hiç bir kimsenin hakkınız olan suyunuzu bir başka amaçla veya bir başka bahaneyle elinizden alınmasına İYİ Parti olarak müsade etmemiz mümkün değildir. Kimsenin de almaya gücü yetmeyecektir." dedi. 

“Köyün suyu köylünün hakkıdır”

Mahalle muhtarı Selahattin Dolu ise mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirterek Ordu Valisi Tuncay Sonel ve OBB Vaşkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'e çağrıda bulundu.

Haber merkezi