GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 20:00   Güncelleme : 08-02-2021 16:55

DAVETSİZ MİSAFİRLER

DAVETSİZ MİSAFİRLER

 

Ordu ilinde terk edilmiş, güçten düşmüş, trafik kazası geçirmiş 5 eşek ve 2 at Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinin yeni yerlileri oldu.

Vatandaşların ihbarları doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Bakımevine getirilen yaralı at ve eşekler veterinerler tarafından yapılan sağlık kontrolleri ardından tedavi altına alındı.  Güçten düşmüş tek tırnaklı hayvanların Bakımevi bünyesine alınarak tedavilerinin üstlenildiğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Onların yaşam şartlarını yükselterek, sağlıklarına kavuşmalarını sağlıyoruz” dedi.

Bakımevine getirilen hayvanların tedavisinin devam edildiğini ve rehabilitasyonları sonrası sahiplendirme yapabileceklerini söyleyen Altınordu Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Hayvan Sahiplendirme Sorumlusu Nilsu Çanak, “Hayvanlarımızı isteyen vatandaşlarımıza sahiplendiriyoruz ama bundan sonra yük taşıyacak durumları yok. Eşek ve atlarımız genellikle fındık aylarında kullanılıyor daha sonrasında kışın sokağa terk ediliyorlar. Onların da bizim gibi canları olduğunu unutmamak lazım, onlarında iç güdüleri var. Bunun bilincinde olarak hayvan sahiplendirmek zorundayız” şeklinde konuştu. Haber merkezi