GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 08:05   Güncelleme : 06-04-2021 08:05

“DARBE DÖNEMLERİ KAPANDI”

“DARBE DÖNEMLERİ KAPANDI”

 

MHP İl Başkanı Nci Şanlıtürk, 103 Emekli Amiralin bildirisini: “Türk demokrasisine, millet iradesine ayar verme girişimi” diye değerlendirdi.

Şanlıtürk yaptığı yazılı açıklamada, “Eski darbe dönemlerini özlemini duyanlara bu necip Millet en büyük dersi 15 Temmuz 2016’da vermiştir” diyerek, şunları söyledi:

“Artık darbe dönemlerini kapatmıştır. Bizim Türk milleti olarak artık bu eski numaralara karnımız tok. Bu millet geçmişte Menderes’i koruyamamıştır, 1970’li ve 1980’li yıllarda demokrasini koruyamamıştır, Özal’ı koruyamamıştır, Necmettin Erbakanları, Bülent Ecevitleri koruyamamıştır.

Darbe odakları

Bu darbe ve vesayet odakları bilmelidirki; And olsun bu necip Türk Milleti bir daha bir yöneticisini feda etmeyecektir, kurban vermeyecektir. En önemlisi bir çok bedeller ödeyerek belli bir tecrübeye getirdiği demokrasisini feda etmeyecektir. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar ne kadar çaba gösterirse göstersinler Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgesinde istikrar unsuru olarak büyümeye, güçlenmeye devam edecektir. En nihayetinde Türk’ün öz nizâmını Türk İslam ülküsünü, i’la-yı kelimetullahı dünyanın her yerine hakim kılacaktır.” Haber merkezi