GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-08-2021 20:00   Güncelleme : 01-08-2021 16:41

DAHA KONFORLU ŞEHİR...

DAHA KONFORLU ŞEHİR...

 

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her hafta bir başka mahalleyi ziyaret ettiği geleneksel Cuma buluşmalarını bu hafta Dikence Mahallesiyle sürdürdü.

Başkan Tören, Cuma namazının ardından Dikence Muhtarı Hüseyin Toksoy ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Ziyarette çalışmaları yerinde inceleyen vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen, Başkan Tören, yürütülen hizmetler ve şehre dair değerlendirmelerde de bulundu.

Kaynakların kullanımında adalet vurgusu yapan Tören, "Adalet duygusu içerisinde bölüştürdüğümüz kaynaklarla şehrimizi insanımızı memleketimizi daha da yaşanabilir hale getirmek adına bir mücadele veriyoruz." Dedi.

Kabuslara son

Tüm mahallelerde alt ve üst yapıya tarihi dokunuşlar yaptıklarını da belirten Başkan Tören, “Şehir merkezinde Düz Mahalleden başlayarak bütün mahallerimizin o her bir yağışta bize kabuslar yaşatan esnafımızı tedirgin eden vatandaşımızı kaygı ile bekleyişe sürükleyen o kaderi, kader olmaktan kademe kademe inşallah çıkarıyoruz. Alt yapısı üst yapısı ve konforuyla şehri yaşanabilir hale getiriyoruz” dedi.

Güçlü bir sinerji

Başkan Aşkın Tören, şöyle devam etti:

“Entelektüel sermayeyi, şehrin beşerî sermayesini kurumlarını Büyükşehir Belediyemiz Valiliğimiz Üniversitemiz başta olmak üzere diğer yarımız olan gurbetteki yetişmiş insan gücünü ve o birikimi de inşallah bu şehrin ihtiyaçlarıyla hedefleriyle buluşturduğumuzda güçlü bir motivasyon güçlü bir sinerji oluşturacağız. O da iş olacak aş olacak istihdam olacak üretim olacak katma değer olacak ve şehrimiz sadece bölgesinde ve ülkemizde değil sınır aşırı ülkelerde küresel ölçekte yatırımlar bulduğu bir adres bir çekim merkezi olma kimliğini ve gücünü de kazanacaktır.

Kaynakların etkin verimli ve planlı kullanımı akıllı şehir stratejileri ile olan ilişkisini önemsiyoruz. Yeşili ve mavisi ile birlikte doğal zenginlikler potansiyelini yeşil ekonomiye dönüştürmek orta ve uzun vadeli stratejik planlarla mümkün. Kültürel mirasa sahip çıkacağız çevreye sahip çıkacağız geleneklerimize sahip çıkacağız ama modernleşme yolunda da güçlü yatırımlar adına hamleler ve planlar doğrultusunda emin adımlar atarak inşallah bu şehri güzelleştireceğiz.” Haber merkezi