GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 20:30   Güncelleme : 08-02-2021 16:56

CUMHURİYET’TE KONSER COŞKUSU

CUMHURİYET’TE KONSER COŞKUSU

 

            “Altınordu’da Hafta Sonu Pandemi Etkinlikleri” adı ile düzenlenen konserde bu hafta sahne Cumhuriyet Mahallesi’ne kuruldu. Ordulu yerel sanatçı Sinan Aktürk ve Orkestrası’nın “Karma Konseri” renkli görüntülere sahne olurken Cumhuriyet mahalle sakinlerinin konsere ilgisi yoğun oldu.

Vatandaşların balkonlarından ve pencerelerinden eşlik ettiği konser yaklaşık bir saat sürdü. Sahne alan yerel sanatçılar geçmişten günümüze dillerden düşmeyen eserleri seslendirdi. Konser hem mahalle sakinleri hem de etkinliği sosyal medya hesaplarından canlı yayınla izleyen vatandaşlara moral oldu. Etkinlik boyunca sık sık pandemi tedbirlerine uyulması yönünde hatırlatmalar yapıldı.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören de yolladığı mesajla konsere katıldı. Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini ve izleyenleri selamlayan Başkan Tören “Her hafta sonu bu etkinlikle şehre biraz olsun moral ve keyif katmak, sanata sanatçıya katkıda bulunmak, bu müziği icra eden dostlarımızla dayanışma içerisinde olmak istiyoruz“ dedi. Haber merkezi