GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 08:45   Güncelleme : 04-06-2021 08:45

"CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, Ayasofya'da eski bir imanın Atatürk'e lanet okumasına tepki göstererek; "Mustafa Kemal Atatürk’ü lanetleyenleri, toplum da tarih de affetmeyecektir! Aydınlanmanın ve Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz!" dedi.

 

'Vergilerimizle maaşını ödediğimiz bir cami imamı akıl almaz bir şekilde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kurucu kadrolarına lanetler yağdırdı' diyen Yılmaz, bu lanet okumalara karşı siyasi iktidarın sahiplerinin karşı adım atmadıklarını söyledi.

"Toplum da tarih de affetmeyecektir"

Sadece Ayasofya’da değil pek çok farklı yerde ve zamanda bu ve benzeri saldırıları, ithamları ve iftiraları gördüklerini, görmeye de devam edeceklerini bildiklerini aktaran Yılmaz, şunları söyledi; "Bu rahatsızlık, emperyalizme karşı verilen bağımsızlık mücadelesinden duyulan rahatsızlıktır. Onlar bağımsızlık değil, güç odaklarının himayesinde saltanatları sonsuza dek sürsün isterler. Bu rahatsızlık, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin her gün uykularını kaçırmasından duyulan rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık, her tür ayrımcı ve baskıcı politikaya karşı kadınların eşitlik ve hak mücadelesinden duyulan rahatsızlıktır. Memlekette güzel olan, iyi olan, yarın için umutlarımızı artıran ne varsa ondan rahatsız olan kesimlerin bu saldırılarına sessiz kalmayacağız. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve değerlerine karşı yapılan bu saldırı aslında yaşamımıza ve geleceğimize karşı yapılmıştır. Bu sayede kurmak istedikleri düzeni meşrulaştırmak istemektedirler. Kirli ilişkilerle ülkeyi yönetmeye çalışan, çıkar gruplarıyla içli dışlı olup emekçilerin sesini duymayan, baskının hakim olduğu bu düzene teslim olmayacak eşit ve özgür yarınlar için mücadelemize devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü lanetleyenleri, toplum da tarih de affetmeyecektir!"

Haber merkezi