GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2021 08:50   Güncelleme : 02-09-2021 08:50

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ ÇÖKTÜ!

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ ÇÖKTÜ!

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin, Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'a destek açıklaması yapması, dernekte krize neden oldu. Ordu teşkilatı yönetici ve üyelerinin tamamına yakını dernekten istifa ettiler.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile göreve seçilen Cumhuriyet Kadınları Derneği Ordu Şubesi Başkanı Yasemin Aksu, “Cumhuriyet Kadınları“  adını kendilerine hedef alarak aday olduklarını ve seçilerek çalışmaya başladıklarını hatırlatarak, “Dernek Genel Başkanı Tülin Oygür’ün Taliban yönetimine destek açıklamasını okuyunca; bu derneğin benim ve benim gibi düşünün yönetim kurulu arkadaşlarımın fikirleriyle hiç bağdaşmadığını gördüm“ dedi.

“Biz de sizi tanımıyoruz“

“Ben Atatürk devrimleri ve ilkeleriyle büyümüş ve her zaman Atatürk'ün yolundan gitmeyi hedef seçen bir Cumhuriyet kadınıyım“ diyen Yasemin Aksu, şu açıklamayı yaptı;

“Yayınlanan bildiride; bazı kadın örgütlerinin 'Taliban'ı tanımıyoruz, Taliban'ı tanıyanı da tanımıyoruz' sloganına karşı; 'Bağımsız Afganistan'ı tanımayanı da tanımıyoruz' denmektedir.

Taliban eli kanlı bir terör örgütüdür. Bunu birçok dünya devleti kabul ettiği gibi Türkiye'de kabul etmektedir. Peki bu terör örgütü Afganistan'da Cumhuriyet mi kuracaktır? Tabi ki hayır. Şeriat kanunları ile insanları asıp kesen bu terör örgütü tüm ülkeyi ele geçirdiğini, kadınları ve çocukları baskı ve tahakküm altına alacak, istedikleri yaşam biçimine girmeyi rededenleri de vahşice öldürecektir.

Bu gerçekleri bütün Dünya görürken, CKD genel merkez yönetiminin görmemesi de çok ilginçtir. Bağımsız Afganistan nerede kurulmuş da CKD Genel Başkanı tanıyabiliyor?

Yolumuz, Atatürk yolu

Ne mutlu bizleri ki Atatürk gibi bir liderimiz olmmuştur. Bir Türk kadını olarak O'nun yolundan asla sapmayacağız ve bize vermiş olduğu hakları sonuna kadar koruyacağız.

Bu yüzden Taliban'ı muhatap kabul edenleri tanımıyoruz ve tanımayacağız. Taliban'a kucak açan Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden ben ve yönetimdeki arkadaşlarım istifa etmiş bulunuyoruz.“Haber merkezi