GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 08:20   Güncelleme : 03-06-2021 16:21

"COVİD-19’U TEDBİRLERLE AŞIYORUZ"

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, "Hedefimiz aşı oranımızı en üst düzeye çıkarabilmek ve İlimizi tedbirlere uyan ve aşılanan bir Ordu kılıp, ilerleyen dönemde maskesiz bir Ordu’ya ulaşmak istiyoruz." dedi. 

Kasapoğlu Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Aşı Uygulama Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı, vatandaşlarla sohbet ederek ve basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Hedef nüfusun aşılanarak, tedbirlere uyularak normalleşme sürecinin sürdürülebilir olacağını söyledi.

"Maskesiz bir Ordu için"

'Sürdürülebilir bir normalleşme için kurallara uymamız ve sıramız geldiğinde aşımızı olmalıyız. Bugün bütün hastanelerimizde biontech ve sinovac aşılarımız yapılmaktadır' diyen Dr. Kasapoğlu, şunları kaydetti; "1 Haziran itibariyle tüm hastanelerimizde biontech aşısı uygulama başladık. Bugün sadece burada şu an itibariyle 600 kişi aşısını oldu, gün sonunda yaklaşık 1000 kişi aşısını olmuş olacak, bu rakam bizim açımızdan memnuniyet verici, inşallah vatandaşlarımızın aşıya olan ilgisi daha da artacaktır. Biz bu hedef nüfusun % 77.61’ini aşılamıştık. 1 Haziran itibariyle tekrar bir hedef nüfus belirlemesi yapıldı ve 50 yaş üzeri 44 bin kişi bu hedef nüfusuna eklenmiş oldu. Bizlerin artık Ordu olarak daha hızlı hareket edip, bu hedef nüfusu bir an önce aşılamamız lazım. 50-54 yaş arası nüfusu bir an önce aşılamak için sağlıkçılar olarak biz hazırız ve Ordu’ya diyoruz ki, Sizde hazır mısınız? Hedefimiz aşı oranımızı en üst düzeye çıkarabilmek ve Ordu’muzu tedbirlere uyan ve aşılanan bir Ordu kılıp, Sayın Bakanımızın bahsetmiş olduğu ilerleyen dönemde maskesiz bir Ordu’ya ulaşmak istiyoruz."

'Bizim amacımız daha aşağılarda bir atak hızına sahip bir Ordu’ya ulaşmaktır' diyen Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı; "Lütfen tedbirlere uyalım, sürdürülebilir bir normalleşmeyi sağlamak için aşılarımızı yaptıralım."

Haber merkezi