GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2021 08:15   Güncelleme : 10-02-2021 08:15

COVİD-19’A KARŞI UZAKTAN FATİHA…

COVİD-19’A KARŞI UZAKTAN FATİHA…

 

Ordu Valisi Tuncay Sonel, vatandaşları cenazelere gitmeme konusunda bir kez daha uyararak, “Fatiha’yı da uzaktan okuyun, rabbim kabul eder” dedi.

“Devletimizin ve vatandaşlarımızın işbirliği ile inşallah bu Covid-19 illetini aşacağız” diyen Vali Tuncay Sonel, vatandaşlara şu çağrıda bulundu:

“Sizlerin aracılığıyla bizleri dinleyen vatandaşlarımıza birkaç kelime söylemek istiyorum. Lütfen cenazelere gitmesinler. Fatiha’yı uzaktan okusunlar, rabbim kabul eder. Nişan, düğün, ev gezmeleri yapmasınlar, akşamları özellikle toplu hallerde bulunmasınlar. Maskelerimizi düzgün takalım, mesafe kurallarına uyalım, temizliğe dikkat edelim. Çünkü, sağlık çalışanlarımız, emniyetimiz, jandarmamız, belediyelerimiz, kaymakamlarımız, devletimizin bütün birimleriyle Covid-19 illetine karşı Sağlık Bakanlığımızca alınan kararlara uymak için çaba sarf ediyoruz. Lütfen ama lütfen, bu Covid-19 illetine karşı dikkat edelim. İnşallah bu Covid-19 illetini devletimiz, milletimizin işbirliği ile yeneceğiz” dedi. Haber merkezi