GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2021 20:30   Güncelleme : 27-09-2021 17:51

"ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ İÇİN HAZIRIZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Sekreteri Derya Gürsoy, eğitim sisteminin fiziki ihtiyaçlarını iyileştirmek için hazır olduklarını belirterek, “Geleceğimizi karanlıktan kurtaracağız” dedi.

CHP'den hodri meydan!

 

CHP'nin 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlendiği eğitim politikalarına ilişkin basın açıklamasını CHP Ordu İl Sekreteri Derya Gürsoy, Ordu  kamuoyu ile paylaşarak, çocukların eğitimi için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını söyledi.

Sosyal mesafenin korunabilmesi için sınıfların seyreltilmesi gerekirken, birçok okulda öğrencilerin kalabalık sınıflarda derslere girdiklerini belirten Gürsoy, bazı okullarda farklı düzeylerde sınıfların aynı dersliklerde eğitim gördüğünü, bunun en büyük sebebinin ise 43 bin 627 derslik ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

"Geleceğimizi karanlıktan kurtaracağız"

'Yandaşlara, beşli çeteye, Saray beslemelerine kaynak ayıran iktidar; çocuklarımızın sağlığı, eğitimi ve geleceği için gereken bu ihtiyacı karşılamamaktadır' diyen Gürsoy, sözlerini şöyle tamamladı; "Biz çocuklarımızın eğitimi için bu ihtiyacı karşılamaya hazırız. Gerekli sayıda derslik ve okulu, ihtiyaç duyulan yerlerde belediyelerimiz eliyle inşa etmeye hazırız. Arsa gösterildiği anda belediyelerimiz gerekli çalışmayı başlatacak ve en kısa sürede ihtiyaç duyulan derslikleri eğitim ve öğretime hazır hale getireceklerdir. Aynı şekilde, tamirata ve onarıma ihtiyaç duyan derslik ve okullar için de partimiz ve belediyelerimiz harekete geçmeye hazırdır. Sayıştay raporlarına göre 138 bin, MEB’in raporuna göre 107 bin öğretmen ihtiyacı vardır. CHP iktidarında Türkiye’nin ‘atanamayan öğretmenler’ diye bir sorunu kalmayacak. İmkânlarımız doğrultusunda, çocuklarımızın eğitimi için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Biz hazırız, geleceğimizi karanlıktan kurtaracağız."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü