GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 09:10   Güncelleme : 27-08-2021 09:10

ÇOCUKLAR UCİM'LE GÜVENDE

ÇOCUKLAR UCİM'LE GÜVENDE

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı  Saadet Özkan'ın katılımıyla Ordu Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi açıldı.

Ordu'ya Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi açıldıOrdu Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi açılışına UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan, Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, Ordu Barosu Başkanı Av. Sibel Torun, Ulusal Çocuk İstismarı ile Mücadele (UCİM) Ordu İl Sorumlusu Av. Ebru Avcı, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve davetliler katıldı.

"Ordu ile bir bağ kurduk"

UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan; "Çocuklar vatandır diye çıktığımız bu mücadelede en güçlü olduğumuz illerden biri olan Ordu'da Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi'ni kurduk. Hiç gelmediğimiz Ordu'daki insanlarımızla inanılmaz bir bağ kurduk." dedi.

"Bu merkez Ordululara emanet"

Başından geçen olayı da gözyaşları içinde anlatan Özkan, sözlerine şöyle devam etti; "Çocuklara cinsel istismarda bulunan alçaklarla savaşmayı bana öğrettiniz. Ülkemin bütün siyasilerine yazdım ama hiç birinden cevap gelmedi. Dava yıllarca sürdü. Mahkeme koridorlarına ilk gittiğimde yapayalnızdım ve çocuklar benim bacaklarıma sarılmıştı. Çocuklarımı defalarca dinlediler. Çocuklar her yerde konuştular. El birliğiyle bu çocukların ruh sağlığı bozuldu. Bunun gibi bin 500 tane davaya koşuyoruz. Kanımızın son davasına kadar mücadeleye devam edeceğiz.Çocuklarımız için sesimizi gür çıkaracağız. Bugün o çocuklar büyüyorlar. Ordu Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi Ordululara emanet. Ordu, kendi içindeki istismarcıların kökünü kazıyacaklar ve çocukların sesi olacaklar."

"Beraber hareket edeceğiz"

Ordu Barosu Başkanı Av. Sibel Torun ise; "Doğaya, insana, hayvana saygılı bireyler yetiştirdiğimiz müddetçe geleceğimiz daha sıkı teminat altında olacak. Ordu Barosu olarak, çocuk hakları ve kadın hakları komisyonuyla birlikte beraber hareket edeceğiz." dedi.

"Ailelere destek açısından önemli"

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe de, "Vatanı korumak, çocuğu korumakla başlar. Sevginin değer bulması çok önemli. Şehrimizde böyle bir merkezin açılması, ailelere destek verebilmesi adına çok önemli. Emek veren herkese teşekkür ederim. İstismarların olmadığı, hepimizin yüzünün güldüğü, saygının ve sevginin olduğu bir dünya çocuklarla birlikte çok daha güzel oluyor." diye konuştu.

Ulusal Çocuk İstismarı ile Mücadele (UCİM) Ordu İl Sorumlusu Av. Ebru Avcı; "Saadet öğretmen ve Yücel beyin katıldığı bir konferansta onların mücadeleleriyle tanışma fırsatı buldum. İlmimle, emeğimle, sağlığımla bu yolda arkanızdayım dedim. Beni bu göreve layık gördükleri için çok teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü