GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 15:35   Güncelleme : 10-10-2021 15:35

Çoban Aldatan doğasına kavuştu

Çoban Aldatan doğasına kavuştu

Ordu’nun Ünye ilçesinde bir esnafın camına çarparak yaralanan Çoban Aldatan Kuşu (Caprimulgus europaeus) tedavisinin tamamlanmasının ardından tekrar doğaya salındı.

Ordu’nun Ünye İlçesi Kaledere Mahallesi duyarlı esnaf Şenol Keskin’in iş yerinin camına çarparak yaralanan Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğine teslim edilen, Çoban Aldatan Kuşu (Caprimulgus europaeus) 30 Eylül 2021 tarihinde Veteriner Hekimi Kontrolüne alınmıştı.

Açık arazileri tercih eden,geceleri havada asılı kalıp avını yakalayan, Ayı ,Tilki,Kurt gibi birçok hayvanın sesini taklit edebilen Tam bir kamuflaj ustası olan ÇobanAldatan Kuşu’nun kanatlarında ve ayaklarında herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip olduğu tespit edilmişti.

Yaklaşık 1 haftalık Tedavi Bakım ve Rehabilitasyon Süreci tamamlanan Çoban Aldatan Kuşu (Caprimulgus europaeus) DKMP Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından Ünye İlçesi SahilKöy Mahallesi’nde yaşam alanına uygun kırsal alanda tekrar doğayla buluşturuldu.

Haber merkezi