SPOR
Giriş Tarihi : 06-06-2021 23:59   Güncelleme : 06-06-2021 23:59

ÇİFTE STANDART!

ÇİFTE STANDART!

2021 yılının ilk aylarında Güzelyalı Spor Kulübü'nü kuran Ahmet Serdar, Metin Kır başkanlığındaki Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun, (ASKF) kulübünü üye yapmamasına karşın bu süre zarfında çok sayıda kulübü üye yaparak seçimlerde oy kullanmalarına imkan sağlandığını iddia etti.

Ordu ASKF seçimleri öncesinde iddialar peş peşe gelmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde Orduspor'da yöneticilik görevinde bulunan Ahmet Serdar, bazı kulüplerin ASKF'ye üye yapılması konusunda çifte standart uygulandığını öne sürdü.

"Kendilerine yakın olanlar oy kullanacak"

Serdar, kendilerine oy vermeyecek olanları üye yapmadıklarını iddia ederek, "2021 yılında Ahmet Serdar Güzelyalı Spor Kulübü'nü kurdum. ASKF'ye üyelik başvurusunda bulundum. Ancak 30 günde cevap vermeleri gerekirken, süreyi aştılar. 25 Nisan'da üyelik için başvuru yapmama rağmen ASKF seçimlerinde oy kullanacaklar listesinde kulübüm yer almıyor. Ancak kendilerine oy verecek kulüpleri listeye almışlar. 2020 Temmuz ayındaki hazirun listesiyle seçime girileceği söylenmesine karşın kendilerine yakın çok sayıda kulübü listeye eklemişler." dedi.

Antrenör Sezai Kalafat'ın kurduğu Güzelyalı Spor Kulübü ile Bozukkale Spor Kulübü'nün de ASKF tarafından Zafer Öztürk'e oy vereceği gerekçesiyle hazirun listesine alınmadığını öne süren Serdar, bu ortamda 2020 Temmuza ayından sonra üye olan hiçbir kulübün oy kullanmaması gerektiğini savundu.

Öte yandan bazı faal spor kulüplerinin de ASKF haziran listesine alınmadığı belirtilirken, bu kulüplerin de yasal yollara başvuracağı öğrenildi.

Haber merkezi