GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 08:25   Güncelleme : 02-08-2021 08:25

ÇİFTÇİ GÜVEN TAZELEDİ

ÇİFTÇİ GÜVEN TAZELEDİ

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Akın Çiftçi ile önceki başkan Necati Aydın’ın listesi yarıştı. Çiftçi, 973 oy alıp seçimi farklı kazanarak güven tazeledi. Aydın ise 295 oy alabildi.

 

Altınordu Durugöl Recep Kara Spor Salonu'nda yapılan Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği 6. Olağan Genel Kurulu'na yoğun bir katılım oldu. Protokol mensuplarının da yer aldığı seçimde önceki başkanlardan Necati Aydın ile Akın Çiftçi'nin yarıştı. Kazanan 973 oy alan mevcut başkan Çiftçi oldu.

"Arı ürünleri hak ettiği değere ulaşacak"

Seçimi değerlendiren ve amaçlarından bahseden Çifçi; "4 yıl önce göreve talip olduğumuzda arıcılarımızın teveccühüyle 300 oy farkla seçimi almıştık. Bu sefer de seçime katılan arkadaşların % 75 oyu ile seçimi kazandık. Bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bende bir arıcıyım. Arıcılarımız için elimizden ne geliyorsa, yönetimimizle birlikte yapacağız. Arıcılarımızın beklentileri neyse, onu karşılamak için her türlü mücadeleye varız. hiçbir şeye ödün vermeden yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz. Amacımız Ordu arıcılarının, arıcılarımızın ürettiği ürünlerin hak ettiği değere ulaşmasıdır. Bu yolda canla başla devam edeceğiz. Genel kurulumuza katılım gösteren arıcılarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Akın Çiftçi, Şenel Adıgüzel, Fatih Keskin, Enver Koç, Barış Şen, Adem Ergül, Yüksel Şeker

Denetleme Kurulu Asil: Hasan Bektaş, Erkan Akyol, Ali Osman Canik

Delegeler: Akın Çiftçi, Coşkun Turan, Halil Köroğlu, Necmettin Akyıldız, Murat Şahinkaya, Adnan Kol, Yaşar Aktaş, Telat Yıldız.

Ordu Hayat/Tevfik Kul