GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 08:35   Güncelleme : 31-08-2021 08:35

CHP'DEN ALTERNATİF TÖREN

CHP'DEN ALTERNATİF TÖREN

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı, Büyük Taarruz'un 99. yıldönümü ile 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla alternatif bir tören gerçekleştirdi.

Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile Altınordu Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törenin sona ermesinin ardından CHP Ordu teşkilatı da Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu.

"30 Ağustos bir destandır"

CHP İl Başkanı Atila Şahin, yaptığı açıklamada; "Bu anlamlı zaferin 99. Yıldönümünde ülkemiz gene karanlık günlerden geçmektedir. Bizler bu zorlu coğrafyanın evlatları olarak zoru başarmak ve geleceğimizi dayanışma içinde kendi ellerimizle kurmak zorundayız. Umutluyuz. Bugün dünden daha fazla güçlüyüz. Geçmişimiz geleceğimizin teminatıdır. Bir halkın yok olmak üzereyken, tarihte görülmemiş bir şekilde ayağa kalkarak özgürlük mührünü tüm dünyaya vuruşunun adıdır Zafer Bayramı. 30 Ağustos zaferi, ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği ve mazlum halklara örnek olmuş bir destandır. Bu zaferi bizlere kazandırarak bağımsız ve onurlu bir yaşam, bağımsız bir ülke bırakan başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemiz için hayatını feda etmiş şehitlerimiz ve gazilerimizi saygıyla anıyor, ruhları şad olsun diyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun." dedi.

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy