GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 08:20   Güncelleme : 12-02-2021 08:20

CEZALAR TRAFİK CANAVARLARINI KESMİYOR!

CEZALAR TRAFİK CANAVARLARINI KESMİYOR!

Fatsa’da alkollü bir sürücünün yol açtığı trafik kazasında oğlunu kaybeden 20. Dönem DSP Ordu Milletvekili Müjdat Koç, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’dan trafikte alkollü araç kullananlara yönelik cezaların caydırıcı hale getirilmesini istedi.

20. Dönem Ordu Milletvekili Müjdat Koç, 15 Dcak 2021 tarihinde, Fatsa’da 227 promil (yasal sınırın 5 katı) alkollü bir avukatın, son hızla, frene dahi basmadan kırmızı ışıkta bekleyen aracına çarpması sonucu evladı Melih Koç’u kaybetmişti.

20. Dönem Ordu Milletvekili Müjdat Koç, “Böyle trafik cellatlarının kendi sorumsuzlukları sonucu başka canları yakmaması için, alkollü araç kullananların trafikte cezai yaptırımlarının arttırılması ve caydırıcı tedbirlerin yükseltilmesi için elimizden geleni yapacağız. Yasal olarak bu kişilerin en ağır cezaları almasını istiyoruz.“ dedi.

Cumhurbaşkanı ile görüştü

Eski Milletvekili Müjdat Koç, önceki gün TBMM’de AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’yu ziyaret etti. Müjdat Koç, ailesi ile birlikte hazırladıkları, trafikteki alkollü araç kullanımının önüne geçilmesi için yasaların daha caydırıcı hale getirilmesi hususunda hazırladıkları dosyayı, AK Parti TBMM Grup Toplantısında, Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve önceki dönem AK Parti Milletvekili Adayı Hamide Aydemir ile birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. Haber merkezi