GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2021 08:00   Güncelleme : 07-06-2021 08:00

ÇEVRE FARKINDALIĞI!

ÇEVRE FARKINDALIĞI!

Altınordu Belediyesi, Dünya Çevre Günü münasebetiyle şehrin çeşitli yerlerine kurduğu stantlarda çevre mühendisleri aracılığıyla doğa dostu uygulamalar konusunda bilgiler verirken, vatandaşlara tamamen geri dönüşüm malzemelerinden üretilmiş çeşitli hediyeler de vererek farkındalık yarattı.

Ordu’nun, Altınordu'nun eşsiz doğasını temsil eden yeşil ve mavi balonlarla süslenen stantlarda belediyenin tüm ülkede dikkat çeken sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarından olan sıfır atık projesi kapsamında Belediye atölyesinde ekiplerce tamamen geri dönüşüm malzemelerinden üretilen kedi evleri, köpek kulübeleri, mama ve besleme odakları da sergilendi.

Temiz çevre temiz şehir

Temiz Şehir Altınordu parolasıyla 7/24 kesintisiz sürdürdüğü çalışmalar ve şehirde yürüttüğü hijyen seferberliği ile her kesimin takdirini toplayan Altınordu belediyesince düzenlenen ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında Başkan yardımcılarının koordinesinde tüm birim yöneticileri, belediye çalışanları ve gönüllü çevreciler ve vatandaşların da katılımıyla temiz çevreye dikkat çekmek amacıyla temsili bir çöp toplama farkındalık etkinliği de gerçekleştirildi.

Fidan dikildi

Öteden beri çevreci uygulamalarını her alanda sürdüren ve daha önce on binlerce fidanı toprakla buluşturan Altınordu Belediyesi, çevre günü etkinlikleri kapsamında da fidan dikimi gerçekleştiren ekipler bir kez daha yeşil bir doğa çağrısında bulundu. Çevreyi gelecek nesillere aktarılacak en önemli emanetlerin başında gören anlayışla çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi yaşanabilir bir şehir için yeşil alanları çoğaltmaya, fidanları toprakla buluşturmaya devam ediyor.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, "Sürdürülebilir bir yaşam için toprağımızı, suyumuzu, havamızı korumamız gerekiyor. Doğa bize emanet edilmiş en büyük değerdir. Her değişim bir hedefle başlar. Hedefimiz temiz doğa mutlu gelecek. Dünya Çevre Gününüz kutlu olsun." dedi.

Haber merkezi