GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 20:08   Güncelleme : 03-05-2021 17:09

CEREN'İN KİTABI ÇIKTI

CEREN'İN KİTABI ÇIKTI

3 Aralık 2019'da evinin önünde öldürülen Balerin Ceren Özdemir'in kitabı çıktı. Yazar Birol Öztürk'ün kaleme aldığı kitabın gelirinin "Ceren Özdemir Sanat Fonu"nda sanat eğitimi gören kızlar için harcanacağı belirtildi.

 

Ordulu yazar Birol Öztürk "İyi ki Doğdun Ceren" isimli kitabın tüm telif haklarını Güzelordu Kültür Sanat Derneği'ne devretmişti. Dernek de kitabın gelirlerini sanat eğitimi gören kızlar için kullanacağını açıkladı.

Güzelordu Kültür Sanat Derneği'nden yapılan açıklamada; "Ceren Özdemir hayalleri, umutları ve hayattan beklentileriyle kendini geleceğe hazırlayan bir genç kızımızdı. Müzik, tiyatro ve baleyle sanatın büyülü dünyasına adım atmıştı. O bir yıldan fazladır bir simgeye dönüştü. Sanatın büyülü yolunu yürüyenler için bir simge; hayallerin gerçekleştirmek için çabalayan bir yol gösterici oldu. Bu kitap onun hayatı kadar, o simgeden yola çıkan genç sanatçılar için küçük bir katkı, onun adına kurduğumuz "Ceren Özdemir Sanat Fonu"da sanat eğitimi gören kızlarımıza gelecek olsun istedik.Gelirinin tamamı  Ceren Özdemir Sanat Fonuna aktarılacak olan bu kitabı gosanatfonu.org web sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz." denildi.

Haber merkezi