GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 08:05   Güncelleme : 08-06-2021 08:05

"ÇAMBAŞI'NA AKIN VAR!"

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar kendisini doğaya bıraktı. Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, "2.5 aydan bu yana Çambaşı'nda bir yoğunluk yaşıyoruz. Normalleşmeyle birlikte yaylamıza uğrayan insan sayısı git gide artış gösteriyor." dedi.

'Çambaşı Yaylamıza kısıtlama döneminde de vatandaşlarımızın büyük ilgisi vardı' diyen Başkan Kaya, İnsanların yaylalara akın ettiğini, bu doğrultuda şehirden uzak kalmak ve oksijen almak isteyenlerin soluğu Çambaşı Yaylası'nda aldığını söyledi.

"Hızlı bir geliş var"

Yaklaşık 2.5 aydan bu yana Çambaşı'nda bir yoğunluk yaşadıklarını aktaran Kaya, sözlerine şöyle devam etti; "

Normalleşmeyle birlikte yaylamıza uğrayan insan sayısı git gide artış gösteriyor. Şuanda da geçmiş yıllara göre daha fazla vatandaşımız Çambaşı'na geldi. Yaz mevsiminin gelmesiyle hızlı bir geliş de var. Yasaklarda vatandaşlarımız özellikle Çambaşı'na gelerek stres attı. Çambaşı Yaylası'nda imarlı alanda inşaat talepleri hızlı bir şekilde arttı. Tapulu mülk olan yerde ciddi de bir alım var. Yoğunluk var. Yasaklar da büyük oranda kalktı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması durumunda esnaflarımız da dükkanlarını açmaya başladı. Bu hareketlilik oluşturdu. Bundan sonra daha fazla geliş gidiş olacaktır. Esnaflarımızın açılması çok önemliydi. Paket servisin yanı sıra artık lokantalarda da yemek yenilebiliyor. Kurallara uyarak vatandaşlarımız yaylanın güzelliklerinden yararlanmaya çalışıyorlar. Zaten yaylamızda yaklaşık 3 aydan bu yana koronavirüs vakamız da yok. Bundan sonra rahat bir yaz dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. İnsanlarımız yine Çambaşı'na akın edecektir. Bu yıl, geçen senelerden daha fazla vatandaşımız yaylamıza gelecektir."

"İnsanlar yaylayı alışkanlık haline getirdi"

İnsanların yaylaya daha erken gelmeye başladığını söyleyen Başkan Kaya, "Normal şartlarda geride kalan 2.5 aylık süreçte biz yaylada kimseyi göremezdik. Sadece kayak merkezine gelenler olurdu. Şuandaki haliyle evler dolu. İnsanlar yaylayı alışkanlık haline getirdi. Vatandaşlarımız, pandemi de olmasından dolayı kış aylarından itibaren yaylaya çıkmaya başladı. Çünkü özlem var. Ciddi hareket ve gelişme var.  Konaklama konusunda geçmiş yıllara göre daha iyi durumdayız. Çambaşı Kayak Merkezi, biten ve devam eden projelerle yaylamız, ön plana çıkıyor. Daha da üzerine koyarak, hiçbir şekilde doğaya zarar vermeden, güzelliğimize güzellik katarak Çambaşı Yaylası'nı Karadeniz'in gözbebeği haline getirmek istiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)