GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 23:58   Güncelleme : 29-07-2021 00:58

"ÇALIŞANLARIN MAĞDURİYETİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, "aile hekimliği sözleşme ve ödeme yönetmeliğine dava açtık." dedi.

 

30 Haziran’da yayınlanarak yürürlüğe giren “Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği”nde çalışanların mağduriyetine yol açan düzenlemelerin iptali için sendika tarafından Danıştay’da dava açıldığını belirten Zengin, açılan davada ceza puanlarını arttıran, ifade özgürlüğünü kısıtlayan ve ekonomik olarak çalışanları mağduriyete uğratan düzenlemelerin iptalinin istendiğini söyledi.

Zengin; "Aile hekimlerimiz, aile sağlığı çalışanlarımız salgına karşı kahramanca bir mücadele verirken yapılan yeni düzenlemelerde haklarını geriye götürülmesi ve bazı mağduriyetlerin ortaya çıkması gibi bir durumun yaşanması son derece yanlıştır. Biz Türk Sağlık-Sen olarak daha önce cumartesi nöbetleri başta olmak üzere birçok konuda verdiğimiz ve sonuçta aldığımız yoğun mücadeleyi bu süreçte de yapıyoruz. Bugünde davamızı açarak meseleyi hukuki platforma taşımış olduk. Çalışanların mağdur olmasına asla izin vermeyiz. Bu konuda mücadelemizi her platformda sürdüreceğiz.” dedi.

Haber merkezi