GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 09:05   Güncelleme : 03-05-2021 09:05

"ÇALIŞAMAYANLARA BİR ASGARİ ÜCRET VERİLMELİ"

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, 18 günlük tam kapanma döneminde esnaf ve vatandaşların çok zorlandığını belirterek, "Bu süreçte tek kuruş gelirleri olmayacak. Devlet tarafından hesaplarına en az bir asgari ücret yatırılmalıdır." dedi.

 

Devletin 18 günlük tam kapanma süreci için tek kuruş destek paketi açıklamadığına değinen Kaya, paralarla köprü, yol ve havalimanlarına ödeme yapmak yerine ihtiyacı olan vatandaşlara yardım edilmesi gerektiğini savundu.

"Önce halkımızı düşünelim"

Tam kapanmada vatandaşın ve esnafın düşünülmediğini aktaran Başkan Kaya; "tam kapanma kararı doğrudur ancak yeterli değildir. Devlet anne ve babadır. Ana ve baba, çocuklarını akşam yataklara sokup mutfağa geçip orada karnını tıka basa doyuramaz. Çünkü gözlerine uyku girmesi için çocuklarını da doyurması gerekir. 18 günlük tam kapanmada vatandaşlarımızın hiçbirinin 1 kuruş geliri olmayacak. Bu vatandaşlarımızın, esnaflarımızın, günlük çalışarak geçimini sağlayanların hesabına en az bir asgari ücret yatırılmasını rica ediyorum. Geçmediğimiz köprülere, yollara para ödemeyelim. Önce halkımızı düşünelim." dedi.

Ordululara bir çağrıda bulunan Kaya; "Bu zor süreçte kiracıları olan ev sahipleri, 'biz Mayıs ayı için sizden kira istemiyoruz, sizlere katkıda bulunmak istiyoruz' diyebilirler. Bizde bu yürekli Orduluları duyuralım." dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)