GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 14:12   Güncelleme : 03-06-2021 14:12

Büyükşehir, Ünye'ye dokundu

Büyükşehir, Ünye'ye dokundu

Denizi, yeşil doğası ve zengin tarihi dokusuyla eşsiz güzellikler sunan Kadılar Şehri Ünye, Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2 yıllık süre zarfında hayata geçirdiği yatırımlarla turizmde, ticarette, ekonomide ve modern bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yürüttüğü çalışmalarla kentin kaderini değiştirecek ve aynı zamanda ekonomisine katkı sağlayacak yatırımlara imza atıyor. Başkan Güler’in göreve geldiği günden bu yana çalışmaların katbekat arttığı Ordu’da, Ünye ilçesi de Büyükşehir yatırımları ile yeni bir vizyon kazanıyor.

Dev su yatırımı

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden itibaren 2 yıllık süre zarfında Ünye’de yol ve su çalışmalarına ağırlık verildi. Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri ve OSKİ çalışmaları kapsamında Ünye’ye son 2 yılda 79 milyonluk yatırım yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’ya çağ atlattıracak mega projesi olan Ünye Konteyner Limanı (Ünye Port) Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Ordu’da Başkan Güler’in öncülüğünde başlatılan, Karadeniz ülkelerine ve Türk Cumhuriyetlerine ihracat noktasında kolaylık sağlayacak ve Karadeniz kıyısında bulunan 6 ülkenin limanından daha büyük olması planlanan projede, yapılan çalışmalarla birlikte büyük bir yol kat edildi. Karadeniz-Akdeniz yolu ile birleşecek olan Ünye Port, Karadeniz ve Akdeniz’e açılan önemli bir aks rolüne sahip olacak. Limanın tamamlanması ile 10 bin krostonluk ve 200 metrelik Ro-Ro gemileri limana yanaşabilecek.

Ünye’de 40 yıl boyunca halk ve çevre sorunu haline gelen vahşi çöp depolama alanı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile kapatıldı. Hafriyat dökülerek alanın tamamen kapatılmasının ardından rehabilitasyon çalışması gerçekleştirildi. Öte yandan Ünye çöpten kurtulurken Çöp Ayrıştırma Tesisi teknolojik yenilenme ile kapasitesi arttırıldı.

Haber merkezi