GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 22:55   Güncelleme : 11-02-2021 16:56

BÜYÜKŞEHİR, ESNAF KOMİSYONU OLUŞTURUYOR

BÜYÜKŞEHİR, ESNAF KOMİSYONU OLUŞTURUYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu için önemli kararlar alındı.

Başkan Hilmi Güler, meclis üyelerinden oluşan 7 kişilik Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu oluşturacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada Kovid-19 salgınında iş yeri kapanan esnafa 2 bin TL destek verme kararı aldıklarını söyledi. Başkan Güler, “Esnaf kardeşlerimizin sorunlarını yakından takip edilmesi için, tamamı meclis üyelerinden olan 7 kişilik Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu kurulduğunu” açıkladı.

"Sosyal belediyeciliğin gereği"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Güler, “Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak esnafımızın bu zor günlerinde yanında olmak için başlattığımız bir çalışmayı daha hayata geçirdik. Pandemi döneminde iş yerleri kapanan esnaflarımıza 2 bin TL maddi destek vereceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Kovid-19 salgının başladığı günden itibaren hep yanında olduğumuz esnaflarımız ve halkımızın yine yanında olmaya devam ediyoruz. Bunun haricinde meclis üyelerimizden oluşan 7 kişilik Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu oluşturuyoruz. Bu komisyonumuzun amacı esnaflarımızın dertleri ile dertlenilip, onların istek ve sorunlarını bizlere iletmek. Yeni bir yenilik olarak uygulamaya aldığımız bu çalışma ile esnaflarımızın sıkıntı ve talepleri ilk elden çözüme kavuşacak. Bu çalışmamız aile bütünlüğü içerisinde Ordu’muz içinde bir yenilik olmuş olacak. Dönem dönem bu tür uygulamaları yaparak halkımız ile iç içe şeffaf bir yönetim tarzını uygulamaya devam edeceğiz”

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 46 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 32 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 14 maddesi ise komisyona havale edildi.

Haber merkezi