GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2021 08:45   Güncelleme : 25-03-2021 08:45

"BURNUMUZA PİS KOKULAR GELİYOR!"

CHP İl Başkanı Atila Şahin, "Büyükşehir Belediyesi'nce alelacele yürütülen imar planı revizyonu çalışmaları kentin geleceğini değil, belirli kişilerin geleceğini şekillendiren bir düzlemde ilerlediği yönünde duyumlar almaktayız." dedi.

 

CHP İl Binasında bir açıklamada bulunan Şahin; Ordu kamuoyunu meşgul eden Altınordu Belediyesi'ne ait imar planı revizyonu ile alakalı burnumuza pis kokular geliyor. Büyükşehir Belediyesi'nce alelacele yürütülen çalışmaların kentin geleceğini değil, belirli kişilerin geleceğini şekillendiren bir düzlemde ilerlediği yönünde duyumlar almaktayız. Kendi hazırladığı imar planını yine kendisi iptale götüren, pandemiyle boğuşan insanlarımızı yetmezmiş gibi Altınordu ilçemizi plansız bırakarak bu kente kayıp bir yıl yaşatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu işi de eline yüzüne bulaştıracak gibi duruyor." dedi.

"Plan masa başında yapılıyor"

'Söz konusu imar planını parsel parsel inceleyeceğiz' diyen Şahin, "Kamu yararı dışında kimlere haksız menfaat temin edildiyse tespitlerimizi kamuoyuyla paylaşacağız ve gerekli itirazları yaparak bu hususları yargıya taşıyacağız. Çünkü o kadar aceleyle yapılan bir 1/5000'lik revizyon imar planı ki, çok uzun yıllar önce hazırlanmış haritalar, jeolojik raporlar ve yine kent halkının görüşü alınmaksızın bir plan hazırlanmakta. Bu plan yine masa başında yapılıyor. Bu da planın ileride yine Ordu halkına sıkıntılar yaşatacağı konusundaki endişemizi artırıyor." diye konuştu.

 "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu"

Altınordu Belediyesi'nin açıkladığı 15 milyon TL'lik destek paketine de değinen Şahin, şunları söyledi; "Altınordu, bir takım maddi yardımlar yapacağını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi, bunun tam aksini yapıyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, esnaflarımız zor durumda. 1 yıldır kapalı olan kafelere kira bedellerinin ödenmesi konusunda yazı yazıyorsunuz. Bu kadar vurdumduymazlık olmaz. Biriniz yardım yapacağız diyor, diğeri kira bedelini öde diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Büyükşehir Belediyesi, çok kötü yönetiliyor. Herkes ayağını denk alsın. Zaten esnaf can çekişiyor. Artık bir durun."

Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'ne değinen Şahin; "Lebaleb dolu salonlarda kongre yapıyorlar. Böyle çifte standart olmaz. Barolar kongrelerini yapamıyorken, sizler büyük kurultayınızı yapıyorsunuz. Olacak iş değil."

Şahin, son olarak İstanbul Sözleşmesine değinerek, "Cumhurbaşkanı sözleşmeyi feshedemez. Çünkü fesih yetkisi yoktur." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü