GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 08:30   Güncelleme : 15-09-2021 08:30

"BU YANLIŞTAN DÖNÜN"

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Altınordu İlçe Başkanı Serkan Çelik, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin hem ek hizmet binasını satmasına hem 150 milyon lira kredi çekecek olmasına hem de teleferik konusunda sorumsuz davranmasına tepki gösterdi.

TDP İl Başkanı İlhan Kaya, Altınordu İlçe Başkanı Serkan Çelik ve ilçe başkanları, parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

"Babanızın malı değil"

Çelik,'Tarihte belki ilk kez belediye kendi hizmet binasını satmak için belediye meclisinden onay almıştır' diyerek, şunları söyledi; "2516 ada 7 nolu parsel üzerinde bulunan hem hizmet binası hem de 16960 m2 olan arsa satılacak,bu hangi vicdana sığar, size millet satın diyerek yetki vermedi, kazanımların üzerine yenileri eklensin diyerek yetki verdi, bu yanlıştan biran önce dönün bu Ordumuza zulüm ve peşkeştir, satarak elinize bir şey geçmez , bu mülk babanızın değil Ordulu hemşerilerimin gayrimenkulü.

"Hiç mi vicdan yok?"

Son olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından çekilecek olan 150 milyon lira kredi ve teleferik sorununa da değinen Çelik, "Kredi çekmekten hiç rahatsızlık duymayan hizmet etmekten rahatsız olan başkan ve ekibi , 150 milyon TL kredi çekecek bu kaçıncı kredi, ortada  hizmet yok ,borç çok bu krediler ,ne için kullanılıyor, geçmiş dönemin borçları varsa, açıkla enkaz aldıysan, enkaz teslim etme bu memleket hizmet edeni unutmaz, etmeyeni affetmez. Teleferik insan sağlığı bu kadar mı ucuz yazık günah bakımı yapılmamış bir turistik aracı katliam malzemesi olarak kullandırmışlar, bu ne cesaret bu ne sorumsuzluk, en ufak vicdan yok mu? Açıklama yok hesap sorma yok olmaz memleket böyle yönetilmez." diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan İl Başkanı İlhan Kaya ise 26 Eylül’deki büyük kurultaydan önce üyelerin 19 Eylül’de sandık başına gideceğini açıkladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul