GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 19:30   Güncelleme : 05-04-2021 16:54

BU TAKSİ HER ENGELİ AŞIYOR!

BU TAKSİ HER ENGELİ AŞIYOR!

Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara ücretsiz hizmete sunduğu “Engelsiz Ordu Taksi” için talepte bulunan vatandaşlar, evlerinden alınarak istedikleri yere götürülüyor. İşlemleri biten vatandaşlar yine Engelsiz Ordu Taksi hizmetiyle evlerine bırakılıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılından bu yana kullanılan mobil taşıma hizmetiyle yaşlı ve engelli vatandaşlar; hastane, kaymakamlık, postane, adliye, banka vb. kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini kolay ve rahat yerine getiriyorlar.

"İşlerimi halledip eve dönüyorum"

Engelsiz Ordu Taksi ile kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini hallettiğini ifade eden cam kemik hastası Songül Çıtır, "Büyükşehir Belediyesi ekipleri bizzat evime gelerek beni aldı. İhtiyaçlarımı giderdim, işlerimi hallettim ve beni geri evime bıraktılar." dedi.

"Antrenmana gidiyorum"

Antrenmanlara giderken zorluk çektiğini, Engelsiz Ordu Taksi ile sorunun çözüme kavuşturulduğunu söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu Süleyman Kızılkaya ise engelsiz taksi hizmetinden yararlandığını dile getirdi.

Yaşlı ve engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini yerine getirmelerini sağlayacak bir proje gerçekleştirildiğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “Vatandaşlarımızı evlerinden alıyor, kurumlardaki işlerini tamamladıktan sonra evlerine geri bırakıyoruz. Bize ulaşan engelli ve yaşlı olan vatandaşlarımızın 7/24 işlerini takip ediyoruz” dedi.

Haber merkezi