SPOR
Giriş Tarihi : 18-07-2021 23:59   Güncelleme : 18-07-2021 23:59

"BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

TFF 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki, tüm rakiplere saygı duyduklarını belirterek, "İyi konsantre olursak, birbirimize iyi kenetlenirsek, takım birlikteliğini ön plana çıkartarak sahada yer alırsak, bir çok zorluğun üstesinden gelebiliriz" dedi.

Hedefe inandıklarını ve bu doğrultuda çalışacaklarını söyleyen Tiryaki, ilk etap kampının 21 Temmuz 2021 tarihinde Ordu'da başlayacağını dile getirdi.

"Büyük emekler verildi"

İstedikleri kadroyu kurduklarını aktaran tecrübeli çalıştırıcı; "52 Orduspor Futbol Kulübü ile anlaştıktan sonra geçen sezon kulübümüze hizmet etmiş oyuncularımızı gözden geçirdik. Önümüzdeki sezon kulübümüzün hedeflerine giden yolda bize katkı sağlayacağına inandığımız, istediğimiz oyunu oynayabileceğine inandığımız oyuncuların devam etmeleri konusunda fikir birliğine vardık. Ondan sonra da eksik kalan bölgeleri tamamlamak için dış transfere yöneldik. Transferler büyük emekler verilerek yapıldı. Bu oyuncuları alırken, koyduğumuz hedeflere bizi taşıyabileceğine inandığımız oyuncuları bir araya getirmeye çalıştık. Bunda da çok büyük ölçüde başarılı olduk" dedi.

"Suni çim olması handikap"

Bulundukları grubu değerlendiren Tiryaki, sözlerine şöyle devam etti; "İyi bir gruptayız. Çetin mücadeleler olacaktır. Grupta tek handikap suni çime sahip takım sayısı çok fazla. 8 tane takımın sahası suni çim. Suni çimde futbol oynamak ve istediklerinizi yapmak çok kolay değil. Grubumuz belli olduktan sonra rakiplerimizin transferlerini daha yakında takip ettik. Zaten takip ettiğimiz takımlar vardı. Baktığımız zaman İskenderun popülist transferler yapıyor. Düzce zaten kadrosunu çok fazla bozmadan önemli takviyeler yaptı. Bunlar ilk etapta görülen rakipler. Tabi ki görülmeyen rakiplerimiz de var. Yomra, geçen sezon Play-Off'ta çeyrek final oynadı. Çarşambaspor, Şile Yıldızspor, Halide Edip Adıvarspor kıl payı Play-Off'u kaçırdı. Bu takımlar ligin kemik takımları. Uzun yıllardır bu liglerde başarı ve tecrübe yakalamış takımlar.

"Sabırlı kalıp ipi göğüslemek istiyoruz"

Bizim için rakibin zorluk derecesi için yaptığı transferler bir ölçü değil. Bütün rakipler çok kıymetli. Hiç birinden üstün bir yanımız olmadığını, hiçbirinin de bizden üstün bir yanı olmadığını düşünüyorum. Biz iyi hazırlanırsak, iyi konsantre olursak, birbirimize iyi kenetlenirsek, takım birlikteliğini ön plana çıkartarak sahada yer alırsak, bir çok zorluğun üstesinden gelebiliriz. Bu uzun bir maraton. Sabırlı ve sakin kalmak lazım. İnişler ve çıkışlar olacaktır. Bu iniş ve çıkışlarda kontrolü kaybetmeyen, sakin kalan ve sabırlı davranan mutlaka ipi göğüsleyen olacaktır. Bizim ana felsefemiz sabır, sakinlik, kontrol ve çok çalışmak üzerine olacak. Bunlarla beraber sezonun 8-9 aylık bölümünü iyi bir şekilde taşırsak istediklerimizi yaparız."

"Acelemiz yok"

Kamptaki duruma göre yine takviye yapabileceklerine değinen Tiryaki, sözlerini şöyle tamamladı; "Transfer sezonunda ilk tescil dönemi Eylül ayının 10'una kadar devam ediyor. Zamanımız var, acelemiz yok. Şuanda almak istediğimiz oyuncuları kadromuza kattık. Antrenmanlar başladıktan sonra kamp döneminde ve hazırlık müsabakalarında tespit ettiğimiz bir eksik olursa, bize de hedeflerimize gidecek yolda katkı sağlayan bir oyuncuyu bulursak, başkanımız ve yönetimimizden bir talebimiz olacaktır."

Ordu Hayat/Tevfik Kul