GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 23:48   Güncelleme : 11-11-2021 23:48

"BOTANİK PARK'I ALDIK"

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı 1. Birleşim Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Hilmi Güler, Botanik Parkı aldıklarını ve projeyi daha sonra açıklayacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıda birçok konu görüşüldü. Teleferiğin 15 Ocak'ta açılacağı, Altınordu İmam Hatip Camii yanında bulunan park alanındaki minibüs şoförleri ve esnafın ise mağdur edilmeyeceği belirtildi.

"Ordu sınırlarını aştı"

Ordu üst kimliğiyle hareket edilmesi gerektiğini belirten Başkan Hilmi Güler; "Ordu sınırlarını aştı. Ordu dışında bir İstanbul ve diğer illerde bir de yurt dışında bir Ordu daha var. Klasik belediyecilik dışına çıkalım. Asfalt, yol, köprü zaten yapılıyor. Bundan sonra bu tür belediyeciliğin dışına çıkalım. Ordu'nun sınırlarını aşan Süper Lig'de oynayan bir belediye olarak ön plana çıkmalıyız. Turistik faaliyetleri ilimize daha çok çekmeliyiz. Turizme daha fazla önem vermeliyiz. Çok sayıda yatırımcı Ordu'ya gelmek istiyor." dedi.

"Yatırımlara ağırlık vereceğiz"

Başkan Güler, şunları söyledi; "Yaptığımız çalışmalarla Ordu'ya istihdam da kazandırıyoruz. Bu da 2 orta boy fabrika kurmaya eşdeğerdir. Önümüzdeki dönemde direkt kaleye oynayacağız. Yatırımlara ağırlık vereceğiz. Yaptığımız su sayaçlarını dışarıya satıyoruz. Çok zengin kaynaklarımız var. Asfalt plentimiz var. Bu bir kazanç. Başka illerin belediyesine örnek olabiliriz." dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Botatik Parkı aldıklarını belirten Güler, projeyi daha sonra açıklayacaklarını söyledi.

Melet Irmağı'nda yaptıkları çalışmalarla o bölgenin değerini 2-3 katına çıkardıklarını aktaran Başkan Güler, tekne imalatı konusunda da çalışmaların sürdüğünü ve ayrıca kimya sektörüne de girmek istediklerini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul