SPOR
Giriş Tarihi : 11-10-2021 21:24   Güncelleme : 11-10-2021 21:24

Boks maçları nefes kesti

Boks maçları nefes kesti

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında boks müsabakaları Ordu Altınordu Merkez Ortaokulu Boks Salonu’nda düzenlendi. Müsabakalar 9 Ekim 2021 tarihinde saat 14:00’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonu ile her yıl Ekim ayının 2. haftası kutlanan Amatör Spor Haftası bu yıl 8-14 Ekim tarihlerinde çeşitli etkinlik ve düzenlenen müsabakalarla kutlanıyor.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Merkez Ortaokulu Boks Salonunda cumartesi ve pazar günü boks müsabakaları düzenlendi. Müsabakada katılımcılar birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Ordu ilinden katılan sporcuların yanı sıra çevre iller olan Giresun ve Trabzon’dan da sporcular müsabakalarda mücadele etti. Ordu Gençlik ve Spor Kulübünden 16 sporcu, Serhat Spor Kulübünden 3 sporcu, Büyükşehir Belediyespor’dan 4 sporcu, Ünye Gençlik ve Spor Kulübünden 7 sporcu katılırken Trabzon’dan 2 ve Giresun’dan 1 Kulüp Amatör Spor Haftası için ringde boy gösterdi.

Boks müsabakaları Kadın-Erkek olmak üzere toplam 10 sıklette gerçekleştirilecek olup, dereceye giren sporculara ödülleri Amatör Spor Haftası kapanış töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilecek.

Haber merkezi