SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2021 23:30   Güncelleme : 09-07-2021 23:30

BODUR, ORDULU HOCALARDAN VAZGEÇMİYOR

BODUR, ORDULU HOCALARDAN VAZGEÇMİYOR

Misli.com 3.Lig'de yeni sezonda tek hedef koyan ve onu da şampiyonluk olarak belirleyen 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Başkan Şükrü Bodur'un 1.5 yılı aşkın görev süresi içerisinde sadece Ordulu teknik adamlarla çalışması dikkatlerden kaçmadı.

23 Aralık 2019 tarihinde 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne başkan seçilen Başkan Bodur, o gün bu gündür takımın başına Ordulu hocadan başkasını getirmiyor.

Ordulu hocalara sonuna kadar güvenen Başkan Bodur, 1.5 yıl içerisinde 5 hoca değişikliğine giderken, hepsini Ordulu hocalardan seçerek memleketinin teknik adamlarına güvendiğini gösterdi.

Bodur, şimdiye kadar Ordulu teknik direktörler Ergin Döner, Sinan Bayraktar, Bora Marangoz ve Atilla Yücel ile çalışırken, son olarak da takımı bir başka Ordulu Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki'ye teslim etti.

Tiryaki'ye güvendiklerini ve hedefe inandıklarını söyleyen Başkan Bodur, bu kez sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırarak 2.Lig'e çıkmak istediklerini dile getirdi.

Döner 10 hafta kaldı

Şükrü Bodur, 23 Aralık 2019 tarihinde 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde başkanlığa seçilir seçilmez ligin devre arasında takımın başına Ordulu Teknik Direktör Ergin Döner'i getirdi. Döner nezaretinde sezonun ikinci devresinde 10 karşılaşmaya çıkan Mor Beyaz Yeşilliler, bu maçların 4’ünden galibiyetle, 2’sinden beraberlikle, 4’ünden ise mağlubiyetle ayrılmıştı. Bu müsabakalarda 14 puan toplayan Ordu temsilcisi, 18 puan kaybetti. İstenilen sonuçlar alınmaması üzerine 10 haftalık periyodun ardından Ergin Döner istifa ederek görevinden ayrıldı.

Bayraktar kendisi bıraktı

Ergin Döner'in görevden ayrılmasının ardından takımın başına Ordu'nun il dışında en çok profesyonel futbol takımı çalıştıran teknik adamı Sinan Bayraktar göreve getirildi. Bayraktar, o sezon takımının başında sadece 1 maça çıktı ve Mor Beyaz Yeşilliler o müsabakayı galip tamamladı. Koronavirüs pandemisi patlak verdiği için lig o şekilde tescil edildi. 52 Orduspor, tecrübeli çalıştırıcı nezaretinde yeni sezon hazırlıklarına başladı. 2020-2021 sezonuna da Teknik Direktör Sinan Bayraktar ile başlayan 52 Orduspor, sezona iyi bir giriş yapsa da devamını getiremedi. Üst üste beraberliklerle şampiyonluk yarışından geri kalındı. Bunun üzerine Sinan hoca, kendi isteğiyle takımdan ayrıldı. Bayraktar'ın Ordu ekibinin başında olduğu 12 müsabakada 3 galibiyet 7 beraberlik 2 de mağlubiyet alınırken, 16 puan toplandı.

Marangoz 13 hafta sonra ayrıldı

Bayraktar'ın istifasının ardından 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde takımın başına yine bir Ordulu teknik adam Bora Marangoz geçti. Genç çalıştırıcının başında olduğu karşılaşmalarda Ordu ekibi, ligde oynadığı 13 karşılaşmada sadece 5 kez galip gelebildi. 4 kere de mağlup oldu. Bu süreçte 4 de beraberlik alırken, 19 puan topladı. Beklenilen sonuçlar alınamayınca Marangoz, peş peşe alınan kötü sonuçlar üzerine istifa etti.

Yücel geçici olarak geldi

Bora Marangoz'un ayrılığının ardından yeni bir teknik adamla anlaşmak istemeyen Şükrü Bodur başkanlığındaki 52 Orduspor Futbol Kulübü, takımı Ordulu yardımcı antrenör Atilla Yücel'e teslim etti. Yücel, kalan 7 haftada az olan Play-Off şansını zorlamak istedi ancak başarılı olamadı. Mor Beyaz Yeşilliler, bu süreçte 2 galibiyet, 3 beraberlik 2 mağlubiyet alırken, sadece 9 puan toplayabildiler.

Son koz Cüneyt Tiryaki

Başkan Bodur, Ordulu 4 teknik adamla aradığı başarıya ulaşamazken, şansını yabancı hocalardan yana denemek yerine şehrinin yetiştirdiği Orduspor'da futbol oynayan, yardımcı antrenörlük görevini yürüten Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki'yi takımın başına getirdi. 1.5 yıllık süreçte şampiyonluk ve Play-Off hedefine ulaşamayan Ordu temsilcisi, daha önce 2 kez Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu yaşayan, 3.Lig'de birçok takımda görev alıp başında yer aldığı takımları Play-Off'a götüren Tiryaki ile 2.Lig hedefine ulaşmayı istiyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul