GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 20:00   Güncelleme : 22-02-2021 17:28

BİZE NORMALLEŞME UZAK

BİZE NORMALLEŞME UZAK

 

Gerek parti kongreleri, gerek taziyeler, gerekse ev ziyaretleri nedeniyle artan vakalar, karşımıza 'tam kapanma' riskini çıkardı.

Karadeniz Bölgesi'nde sırasıyla Trabzon, Rize ve Ordu'nun Sağlık Bakanlığı koronavirüs haritasına göre Türkiye'de en çok vaka görülen illerden olması, kademeli normalleşmenin konuşulduğu bu günlerde, bölgemiz için ise 'en az 15 gün tam kapanmayı' gündeme getirdi.

15 gün tam kapanma gelebilir

Sağlık Bakanlığı 'covid19.saglik.gov.tr' adresinde Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Kovid-19 vaka sayılarının nüfusa oranla en fazla olduğu iller sıralamasında ilk 5 sırada Karadeniz Bölgesi'nden Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun yer aldı.

Bu artış üzerine uzmanlar da, vaka sayılarının en yüksek olduğu iller sıralamasında ilk 5 ilin yer aldığı Karadeniz için, tedbirlere uyulması çağrısını tekrarladı; Karadeniz'deki vakaların yayılımını önlemek için tedbirlerin artırılıp, bölgede 15 günlük tam kapanma, ulaşım kısıtlaması ve 'bölgesel karantina' uygulanmasını istedi.

Doktor da böyle yaparsa

Geçen hafta maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları için Ordululara "yazıklar olsun" olsun deyip "zeka geriliği" ile itham eden Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, bir gün sonra binlerce kişinin bulunduğu salonda yapılan AK Parti Ordu İl kongresine katılarak aynı hatayı kendisi yapıp, şimşekleri üzerine çekmişti. Haber merkezi