SPOR
Giriş Tarihi : 08-04-2021 23:59   Güncelleme : 09-04-2021 10:55

"BİZE İNANANLARI MAHCUP ETMEYECEĞİZ"

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) genel kurul tarihi pandemiden dolayı henüz netleşmemesine karşın çalışmalara devam ettiklerini belirten eski ASKF Başkanı ve başkan adayı Zafer Öztürk, seçimi kazanıp, Ordu amatör sporunu hak ettiği yere getirmek için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

ASKF seçimlerinin koronavirüs pandemisinden dolayı defalarca ertelendiğini hatırlatan Öztürk, "Buna rağmen biz üyelerimizle seçim bugün olacakmış gibi çalışıyoruz" dedi.

"Seçime gireceğiz ve kazanacağız"

Bir taraftan ASKF seçimlerine hazırlanırken bir taraftan da seçimler pandemiden dolayı ertelendiği için Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edecek olan Ordu Gücüspor'u (Altınordu Belediyespor) çalıştırdığını ve Ordu'nun gençlerinin bir yerlere gelmesi için mücadele ettiğini söyleyen Öztürk; "ASKF seçimlerinde geri çekilme yok. Seçime gireceğiz. Takım çalıştırıyoruz diye çekilme algısı yaratıyorlar. Ancak bunlar doğru değil. ASKF seçimleri için hazırlıklarımız sürüyor. 1 yıldan beri seçim hazırlıkları yaptık, pandemi sürecinde kongre sürekli ertelendi. Bu süreci boş geçirmemek adına mesleğim olan teknik direktörlük görevini yürütüyorum. Ordumuzun gençliği için sağ olsun Savaş Şimşek arkadaşımız, başkanımız görev vermiştir. Bana güvenen kulüpleri yarı yolda bırakma şansımız yok. Elbette seçime gireceğiz ve seçimi de kazanacağız. Bizimle yol alan arkadaşlarımızı yarı yolda bırakmayız. Seçim tarihi net belli olmadığı için takım çalıştırıyorum. Seçim için de engel olduğunu düşünmüyorum. Sabahları antrenmanımızı yapıp öğleden sonra üye ve delegelerimizle seçim çalışması sürecine devam ediyoruz. Pandemide kurallara uyarak hareket ettik. Şuan tekrar start verdik. Bize inananları mahcup etmeyeceğiz. Çalışmamızın sonunda seçimi kazanıp Ordu amatör sporunu hak ettiği yere getirmek için gece gündüz mücadele vereceğiz" diye konuştu.

"Ordu sporunun 100 yılını kurtarır"

ASKF seçimleri öncesinde en önemli projelerinden biri olan Botanik Park Spor Köyü projesine de değinen Öztürk; "Botanik Park Spor Köyü projesine tüm Orduluyum diyen spor camiasının destek vermelerini bekliyorum. Sadece futbol köyü değil.. Bedensel engelliler için ampute futbol sahası, atıcılık, okçuluk, atletizm pisti, spor salonu, uzak doğu sporları için ayrı bir salon, tenis kortları, bisiklet parkuru ve bu projeye fikir, düşünce ve projeleri ile destek verecek spor adamlarına da ihtiyaç var. Bana göre Botanik Park Spor Köyü projesi, Ordu'da sporun kurtuluşu, 100 yıllık proje olur" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)