SPOR
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:30   Güncelleme : 08-07-2021 21:30

BİZ HAZIRIZ, LİGLER BAŞLASIN...

BİZ HAZIRIZ, LİGLER BAŞLASIN...

Kadınlar Futbol 3.Ligi ekiplerinden Rusumat-4 Gençlikspor, 2020-2021 sezonunun pandemi nedeniyle oynanamamasının ardından tüm dikkatini yeni sezona çevirdi. Ordu ekibi, hazırlıklarına başladığı sezonda şampiyonluğu hedefliyor.  

 

Kadın Futbol Ligi'nin Ordu temsilcisi Rusumat-4 Gençlikspor, liglere verilen araya rağmen idmanlara hiç ara vermediklerini, hatta hazırlık müsabakalarıyla, turnuvalarla liglere hazırlandıklarını gösterdiler.

"Takımı hazır tuttuk"

Lig yarın başlayacakmış gibi hareket ettiklerini aktaran Antrenör Hakan Yurdakul, "Pandemiden dolayı 1.5 yıldan bu yana liglerin oynatılmaması bizleri çok üzdü. Fakat sporcularımızın fiziksel ve zihinsel olarak gerilememeleri için idmanlarla, turnuvalarla, müsabaka oynayarak onları hazır tutmaya çalıştık" dedi.

"İnşallah 2.Lige çıkacağız"

Yeni sezonda her kategoride iddialı olduklarını söyleyen Yurdakul; "Hazırlıklarımıza başladık .Zaten biz sezon boyunca da antrenmanlarımızı yaptık. Maçlar oynadık. Yine Yıldız ve Genç Kızlar ile Kadınlar Futbol 3.Lig müsabakaları başladığında biz her zamanki olduğu gibi iddialıyız. Amacımız bu sezon 3.Lig'de şampiyon olmak. Sporcularımız lige iyice alıştı. Artık bu ligi iyi biliyorlar. İnşallah 2.Lige çıkacağız. Bizleri seven taraftarlarımızla beraber yine maçlarda olacağız. Artık yeşil sahalarda maç oynama vakti gelmeli. Bir an önce liglerin başlamasını istiyoruz" diye konuştu.

2021-2022 sezonunda Kadınlar Futbol 3.Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Rusumat-4 Gençlikspor, Yıldız ve Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonalarında ise finallere kalmayı hedefliyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)